/  / Volkswagen Poznań wyprodukował milionowego Caddy

Volkswagen Poznań wyprodukował milionowego Caddy

Volkswagen Poznań|
Volkswagen Caddy GP
© Volkswagen
Volkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPnullVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GPVolkswagen Caddy GP

Od uruchomienia produkcji w listopadzie 2003 roku wyprodukowano już milion egzemplarzy modelu Volkswagen Caddy. Caddy jest w Europie bestsellerem wśród lekkich samochodów użytkowych.

Z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza samochodu VW Caddy fabryka Volkswagen Poznań zorganizowała 28 sierpnia wielki festyn Drzwi Otwarte dla swoich pracowników i ich rodzin.

Jubileuszowym egzemplarzem jest Caddy w wersji Comfortline 1.6 TDI 75 kW.

W sumie w tym wielkim święcie wzięło udział ponad 20 000 pracowników i ich rodzin. Na to wielkie święto wszystkich pracowników VW Poznań zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw i wyższych uczelni, z którymi spółka współpracuje od wielu lat.

Wyższa sprzedaż aut użytkowych Volkswagena

Na uroczystość przybyli również członkowie zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe z Hanoweru na czele z prezesem zarządu marki Wolfgang Schreiber.

Wszystkie obszary produkcji samochodu, tzn. dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu, jak również odlewnia przygotowały liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Michael Kleiss, prezes zarządu VW Poznań, podziękował wszystkim pracownikom za ich pracę i ogromne zaangażowanie, bez których sukces wyprodukowania miliona VW Caddy nie byłby możliwy.

Również Wolfgang Schreiber, jako prezes marki Volkswagen Samochody Użytkowe, gratulował pracownikom sukcesu i wyraził słowa uznania dla pracy, profesjonalizmu i zaangażowania całej załogi.

Volkswagen Poznań jest obecny na polskim rynku od blisko 18 lat. Firma powstała w 1993 roku jako spółka joint-venture pomiędzy Volkswagen AG i poznańskim Tarpanem. W 1996 roku firma Volkswagen Poznań została w 100% spółką-córką koncernu Volkswagen AG, a rok później skonsolidowana z marką Volkswagen Samochody Użytkowe.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe to zakłady produkcyjne w Hanowerze (Niemcy – spółka-matka), w Poznaniu oraz w argentyńskim Pacheco.

Działalność produkcyjna firmy zlokalizowana jest w trzech miejscach: w Antoninku mieści się dział budowy karoserii, dział montażu oraz lakiernia, na Wildzie znajduje się odlewnia, a w podpoznańskim Swarzędzu odbywa się produkcja podzespołów spawalniczych, montaż kokpitów i tam zlokalizowany jest Zakład Zabudów Specjalnych. Swarzędz to również Centrum Logistyczne oraz Park Dostawców.

Wszystkie zakłady poza nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi wdrożyły także zaawansowane rozwiązania i programy wspierające ochronę środowiska naturalnego.

W latach 1999-2002 w ramach przygotowań do produkcji dwóch nowych modeli (Transporter T5 oraz Caddy) fabryka została rozbudowana i w pełni zmodernizowana; w 2001 roku wybudowana została lakiernia, jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

Z taśm produkcyjnych fabryki VW Poznań pierwszy Caddy zjechał jesienią 2003 roku. Dziś Volkswagen Poznań to nowoczesna i samodzielna fabryka samochodów użytkowych. Wyłącznie tutaj produkowane są modele Caddy oraz Caddy Maxi w wersji użytkowej i osobowej, tutaj powstają także modele Transportera T5, z których wersje z zabudową otwartą produkowane są wyłącznie w Poznaniu.

VW Poznań zatrudnia ponad 6 000 pracowników. Wysokość inwestycji, łącznie z inwestycjami zrealizowanymi do końca 2010 roku, przekroczyła miliard Euro. Dzięki tym inwestycjom oraz inwestycjom zrealizowanym w 2011 r. dzienne moce produkcyjne wzrosły z 200 samochodów w 2003 roku do 700 samochodów w sierpniu 2011 roku.

Wielkość produkcji zaplanowana na rok bieżący to prawie 178 000 samochodów.

Od sierpnia 2010 roku w Volkswagen Poznań produkowana jest nowa generacja modelu Caddy będąca całkowicie zmodernizowaną wersją tego modelu produkowanego wyłącznie w Poznaniu.

Volkswagen Poznań to jednak nie tylko produkcja samochodów, to również odlewnia, która powstała w 1996 roku i zatrudnia obecnie 1200 osób. Tu produkowane są z aluminium głowice cylindrowe oraz obudowy przekładni kierowniczych. Prawie w każdym samochodzie wyprodukowanym przez koncern Volkswagen AG znajduje się komponent wyprodukowany w poznańskiej odlewni. Stosowane są tu trzy podstawowe technologie odlewnicze: odlewanie kokilowe z wykorzystaniem rdzeni wykonywanych metodą Hot-Box i Warm-Box, technologia Cold-Box oraz technologia nieorganiczna.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane