/  / Volkswagen Passat Alltrack na start

Volkswagen Passat Alltrack na start

Volkswagen|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z okazji wystawy motoryzacyjnej w Tokio marka Volkswagen przygotowała premierowy pokaz modelu Passat Alltrack, który pojawi się w sprzedaży wiosną przyszłego roku. Cena samochodu nie została jeszcze ogłoszona. W porównaniu ze zwykłą wersją kombi nowe auto lepiej nadaje się do jazdy w nieco trudniejszym terenie.

W ciągu niespełna 40 lat wyprodukowanych zostało ponad 15 mln modeli Passat. Obok wszechstronnych zalet tego oferowanego na wszystkich kontynentach bestsellera o jego popularności decyduje także szerokie spektrum wersji. Teraz Volkswagen uzupełnia tę serię modeli o kolejny wariant: Passata Alltrack.

Nowa wersja Passata będzie oferowana jako kombi i doskonale wpisuje się w lukę między klasycznym Passatem Variantem a SUV-ami takimi jak Tiguan. Wielu kierowców chce używać samochodu w lekkim terenie i do holowania przyczepy, a zarazem życzy sobie, aby było to wszechstronne, sportowe i komfortowe auto osobowe.

Dla tych klientów Volkswagen stworzył Passata Alltrack.

Nowy model różni się od klasycznego Passata Varianta nowymi zderzakami oraz poszerzonymi nadkolami i progami. Dobre kąty rampowe i natarcia oraz zwiększony prześwit czynią Passata Alltrack doskonałą alternatywą dla SUV-ów.

Passat Alltrack będzie oferowany z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem (TSI) o mocy 160 KM i 210 KM oraz dwoma silnikami wysokoprężnymi, również z bezpośrednim wtryskiem (TDI) 140 KM i 170 KM.

Volkswagen jest nie do zatrzymania?

Obie najmocniejsze wersje Alltrack (TDI 170 KM i TSI 210 KM) będą wyposażone seryjnie w stały napęd na wszystkie koła 4Motion i dwusprzęgłową przekładnię (DSG).

Dla Passata Alltrack z silnikiem TDI 140 KM napęd na wszystkie koła będzie oferowany opcjonalnie.

O efektywności silników Passata Alltrack, także w wariantach z napędem 4Motion, świadczą wartości spalania: wersja TDI o mocy 140 KM zużywa średnio 5,7 l/100 km (150 g/km CO2); wersja TDI o mocy 170 KM spala 5,8 l/100 km (152 g/km CO2).

Volkswagen Passat Alltrack zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Tokyo Motor Show w dniach 3-11 grudnia. Wprowadzenie na rynek zaplanowane jest wiosną przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane