/  / Volkswagen Golf w kraju tulipanów

Volkswagen Golf w kraju tulipanów

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Golf prowadzi w statystykach sprzedaży nowych samochodów osobowych na rynku w Holandii. Renault Clio oraz Skoda Octavia próbują dorównać kroku liderowi.

Z wynikiem około 12 000 rejestracji w okresie od stycznia bieżącego roku, Volkswagen Golf pewnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych na rynku nowych pojazdów w Holandii. Uzyskany przez kompakt z Wolfsburga udział rynkowy kształtuje się na poziomie około 4,4%. Konkurencja jednak nie zamierza składać broni.

VW Golfa w statystykach rejestracyjnych próbują dogonić modele z Francji oraz z Czech. Na drugim miejscu podium plasuje się w kraju tulipanów Renault Clio, na które od stycznia postawiło prawie 11 000 klientów. Natomiast trzecie miejsce podium przypadło w udziale Skodzie Octavii (8 600 egzemplarzy).

W rankingu najpopularniejszych marek na holenderskim motorynku Volkswagen również plasuje się na miejscu pierwszym (31 000 rejestracji). Kroku próbuje mu dotrzymać dwóch producentów z Francji. Pozycja druga w statystykach należy do Peugeot (24 300 sztuk), a trzecia – do Renault (22 800 aut).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane