/  / Volkswagen Golf Sportsvan zamiast Golfa Plus

Volkswagen Golf Sportsvan zamiast Golfa Plus

VW|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Sportsvan, jako trzeci rodzaj nadwozia Golfa, powstał zgodnie z zasadami modułowej platformy dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie i wykazuje tym samym genetyczne pokrewieństwo ze sportowymi ikonami takimi jak Golf GTI.

Z Golfa GTI wywodzi się m.in. seryjna elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ oraz wbudowana w układ ESC funkcja dynamiki jazdy. XDS+ umożliwia bardziej sportowe, szybsze i precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów.

Kompaktowy van Golf Sportsvan pojawi się w połowie przyszłego roku jako następca Golfa Plus.

Seria z dużym potencjałem
Poprzednik Golfa Sportsvan zdobył liczący się udział w rynku samochodów kompaktowych. Powodem sukcesu była m.in. podwyższona pozycja siedząca i związana z tym lepsza widoczność oraz przesuwana tylna kanapa. Golf Plus był dobrą alternatywą dla tych klientów, którzy chcieli mieć wnętrze o dużych możliwościach aranżacji, a jednocześnie nie potrzebowali klasycznego vana.

Tę koncepcję Volkswagen udoskonalił teraz w Golfie Sportsvan, zinterpretował w sposób bardziej dynamiczny i nadał jej jeszcze bardziej wyjątkową formę stylistyczną. Nowy kompaktowy van ma zatem potencjał, aby uzyskać jeszcze większy udział w rynku.

Największymi rynkami zbytu dla nowego Volkswagena będą Niemcy, Francja i Włochy, a także Austria, Rosja, Belgia, Wielka Brytania, Holandia, Hiszpania i Szwajcaria.

Bogate wyposażenie seryjne
Tak jak klasyczny Golf i Golf Variant, także Sportsvan będzie oferowany do wyposażenia w wersjach wyposażenia Trendline, Comfortline i Highline. Już w wersji podstawowej będzie posiadał seryjnie XDS+, hamulec multikolizyjny, klimatyzację, siedem poduszek powietrznych, wskaźnik ciśnienia w oponach, elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold, radio z 5-calowym ekranem dotykowym, dwupoziomową podłogę bagażnika, osłonę przestrzeni bagażowej oraz wygodną funkcję zwalniania blokady oparcia tylnych siedzeń bezpośrednio z bagażnika.

Jako opcja dostępne będzie po raz pierwszy w Golfie ogrzewanie kierownicy.

Technologie z klasy wyższej samochodów
Do Golfa Sportsvan wprowadzone zostaną także najnowocześniejsze systemy wspierające kierowcę. Po raz pierwszy w Golfie pojawi się Blind Spot Sensor z asystentem ułatwiającym wyjechanie z miejsca parkingowego.

Dostępne będą także takie technologie jak adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC, system obserwacji otoczenia Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, automatyczny tempomat ACC, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, proaktywny system ochrony pasażerów, funkcje regulacji świateł drogowych Light Assist i Dynamic Light Assist, funkcja wyboru profilu jazdy, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent parkowania Park Assist, całkowicie nowa generacja systemów radiowych i nawigacyjnych (najwyższa opcja Discover Pro z hotspotem WLAN) i 400-watowy system nagłaśniający (Dynaudio Excite) z subwooferem i nowym głośnikiem centralnym (umieszczonym w desce rozdzielczej).

Nowością w Golfie Sportsvan będzie także system Car-Net, służący do przekazywania informacji online takich jak mapy Google Earth.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane