/  / Volkswagen Golf Sportsvan i pierwsze przymiarki cenowe

Volkswagen Golf Sportsvan i pierwsze przymiarki cenowe

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To będzie ciekawy rok dla marki Volkswagen. Pod koniec 2014 doczekamy się premiery nowego Passata w wersji sedan i kombi. Na rynku pojawi się też nowe kompaktowe auto rodzinne, które nazwano Golf Sportsvan.

Nowy Volkswagen Golf Sportsvan, który oficjalnie ujrzał światło dzienne podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie, jest już do zamówienia w niemieckiej sieci sprzedaży marki. Ceny rozpoczynają się nad Renem od 19 625 EUR, przy czym klienci mają do wyboru trzy poziomy wyposażenia (Trendline, Comfortline oraz Highline).

Sportsvan, jako trzeci rodzaj nadwozia Golfa, zaprojektowany został zgodnie z zasadami modułowej platformy dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie (zoptymalizowany układ podzespołów, nowe silniki) i wykazuje tym samym genetyczne pokrewieństwo ze sportowymi ikonami, takimi jak Golf GTI. Z Golfa GTI wywodzi się między innymi seryjna elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ oraz wbudowana w ESC funkcja dynamiki jazdy. XDS+ umożliwia bardziej sportowe, szybsze i precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów.

Zupełnie nowy Volkswagen Passat w 2014

Czym byłby rodzinny van bez sporego, funkcjonalnego bagażnika? Volkswagen Golf Sportsvan ma bagażnik o pojemności 498 litrów (tylna kanapa w standardowym ułożeniu: 50 mm przed skrajną tylną pozycją). Jeżeli dwie części kanapy są przesunięte maksymalnie do przodu, wówczas bagażnik Golfa Sportsvan ma pojemność 585 litrów. W przypadku wykorzystania przestrzeni bagażowej aż do oparć przednich siedzeń i załadunku po dach maksymalna pojemność omawianego samochodu wynosi 1 512 litrów.

Golf Sportsvan w momencie wprowadzania na rynek w przyszłym roku będzie dostępny z sześcioma nowymi silnikami. Wszystkie jednostki wyposażone są seryjnie w system Start-Stop, zużywają nawet o 19% mniej paliwa niż ich poprzednie wersje i spełniają wymagania normy emisji spalin Euro 6.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane