/  / Volkswagen – dominator

Volkswagen – dominator

null
© Volkswagen
null

W rankingu najpopularniejszych modeli osobowych w Europie na pierwszych czterech miejscach znajdziemy aż 3 reprezentantów Volkswagena. Liderem jest oczywiście VW Golf.

Jak wynika z raportu firmy JATO Dynamics za sierpień, w rankingu najpopularniejszych modeli osobowych na pierwszych pięciu miejscach znajdziemy aż 3 reprezentantów Volkswagena. To rzadko spotykany obrazek.

Liderem całego zestawienia miesięcznego – jak również narastająco od stycznia – jest niezmiennie Volkswagen Golf. Kompakt z Wolfsburga uzyskał w sierpniu wynik blisko 33 700 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice 5,1%.

Drugim reprezentantem marki Volkswagen na liście modeli – a zarazem trzecim graczem w całej stawce – jest natomiast VW Polo. W sierpniu mniejszy "brat" Golfa uzyskał wynik nieco ponad 16 800 rejestracji. To o 1 200 sztuk mniej niż Renault Clio, który ostatecznie wylądowało na pozycji #2.

Lider wzrostów
W sierpniowym rankingu zaraz za Polo znajdziemy Volkswagena Passata. Ten model klasy średniej również i w Polsce nie może bynajmniej narzekać na brak klientów. Według danych JATO, na Passata przypadło na całym rynku europejskim ponad 14 700 rejestracji. To aż o 44,4% więcej niż w sierpniu roku poprzedniego!


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane