/  / Volkswagen Caddy Maxi numer 4

Volkswagen Caddy Maxi numer 4

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnull

Tak wygląda czwarte wcielenie modelu Volkswagen Caddy w przedłużonej wersji Maxi. Samochód będą produkować zakłady koncernu w Poznaniu.

Krótko po światowej premierze nowego Caddy – miała miejsce zaledwie kilka tygodni temu w Poznaniu – teraz światło dzienne ujrzała wersja w wydłużonym wariancie Maxi. W ciągu jedenastu lat sprzedano łącznie ponad 1,5 mln Caddy poprzedniej generacji. Co ciekawe, z powyższego prawie 1/3 stanowi wersja Maxi.

Caddy Maxi z dwoma rzędami siedzeń w przestrzeni pasażerskiej dysponuje bagażnikiem o pojemności 530 litrów. Oparcie kanapy w trzecim rzędzie można składać – podobnie jak oparcia foteli w drugim rzędzie. Po ich złożeniu znacznie zwiększa się pojemność przestrzeni ładunkowej. W razie potrzeby oba tylne rzędy siedzeń mogą zostać z łatwością zdemontowane. Powstaje wtedy dodatkowa przestrzeń na ładunek.

Caddy Maxi dużo przewiezie
Przy zdemontowanym tylko trzecim rzędzie siedzeń pojemność bagażnika wzrasta do 1350 litrów, dodatkowe wyjęcie drugiego rzędu foteli z Caddy Maxi zwiększa pojemność przestrzeni ładunkowej do 3700 litrów; jest to o 848 litrów więcej niż w krótszym Caddy, w którym pojemność przestrzeni ładunkowej bez foteli w przestrzeni pasażerskiej wynosi 2852 litry.

Oznacza to, że Caddy Maxi z objętością przestrzeni ładunkowej wynoszącą do 4,7 m3 (w połączeniu z opcjonalnym pakietem Flexsitz Plus) może przewozić znacznie więcej ładunku niż Caddy (3,2 m3).

Ładowność Caddy Maxi Furgon z kierowcą to 1005 kilogramów.

Nowoczesne silniki i systemy wsparcia
Zespoły napędowe nowego Caddy spełniają wymagania normy Euro 6. Bazę trzech odmian silników wysokoprężnych TDI w Caddy Maxi stanowi czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności dwóch litrów. Spektrum mocy wynosi od 102 KM do 150 KM.

Jeżeli chodzi o silniki benzynowe, do Caddy Maxi będą oferowane dwa motory do wyboru: trzycylindrowy TSI o pojemności 1,0 litra i mocy 102 KM lub czterocylindrowy TSI o pojemności 1,4 litra i mocy maksymalnie 125 KM.

Volkswagen Caddy IV dysponuje nowoczesnymi systemami w zakresie bezpieczeństwa czynnego oraz ułatwiającymi pracę kierowcy. Obejmują one m.in. aktywny tempomat czy asystenta parkowania.

Pierwsze przymiarki cenowe
Ceny nowego Caddy Maxi w Niemczech rozpoczynają się od 18 590 euro (cena katalogowa netto dla Caddy Maxi Furgon z silnikiem TSI o mocy 125 KM) lub od 18960 euro za osobowego Caddy w wersji Conceptline (zastępuje dotychczasową Startline) z takim samym silnikiem.

Nowe Caddy Maxi pojawi się na rynku niemieckim – podobnie jak Caddy – pod koniec czerwca. Wkrótce potem produkt ze stajni Volkswagena będzie dostępny także w innych krajach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane