/  / Volkswagen 1.9 TDI – Ile kosztuje OC

Volkswagen 1.9 TDI – Ile kosztuje OC

null
© CUK Ubezpieczenia
nullnullnull

Ceny polisy OC dla Volkswagena z najpopularniejszym silnikiem 1.9 TDI wahają się aktualnie w Polsce od prawie 300 do nawet 876 złotych. Różnice są więc ogromne.

Z analizy przygotowanej przez CUK Ubezpieczenia wynika, że w roku ubiegłym Polacy najczęściej ubezpieczali auta pochodzące z Niemiec – Volkswageny (16%), Ople (15%) oraz Fordy (9%). W następnej kolejności w rankingu polis OC znalazły się auta francuskie i włoskie, takie jak Renault (8%) i Fiat (7%).

Z drugiej natomiast strony, najrzadziej ubezpieczane nad Wisłą marki to Mazda (2%), Volvo (1%) oraz Suzuki (1%).

Cena OC dla Volkswagena z najpopularniejszym silnikiem 1.9 TDI w skali kraju wynosi od 299 do 876 zł. Różnice są ogromne. Najtaniej Volkswagena można ubezpieczyć w Kielcach, gdzie ceny OC wynoszą od 299 do 580 zł, natomiast najdrożej jest w Warszawie, gdzie za obowiązkowe ubezpieczenie zapłacimy od 439 do nawet 876 zł.

Jeśli chodzi o Ople z silnikiem 1.9 CTDI, to OC możemy kupić od 294 do 881 zł. Znów najtaniej jest w Kielcach, gdzie kierowcy mogą ubezpieczyć Opla od 294 do 596 zł – natomiast najdrożej wychodzi ubezpieczenie we Wrocławiu: od 459 do 881 zł.

Podium najczęściej ubezpieczanych marek zamyka Ford z silnikiem 1.8 TDCI. Wysokość jego ubezpieczenia waha się od 298 zł do 868 zł. Tym razem najmniej za ubezpieczenie zapłacą mieszkańcy Rzeszowa (od 298 do 575 zł), najdrożej natomiast wychodzi w Gdańsku: wysokość obowiązkowego OC wynosi tu od 426 do 868 zł.

Kalkulacje OC przeprowadzono dnia 10 marca 2015 według tego samego profilu kierowcy: 40-latek z 10-letnią historią bezszkodowej jazdy i prawem jazdy od 15 lat, dla najpopularniejszych modeli Volkswagena, Opla i Forda z silnikiem Diesla.

"Głównym czynnikiem decydującym o wysokości składki OC prócz doświadczenia i stażu właściciela auta jest także pojemność silnika. Ubezpieczyciele ustalając wysokość stawki bierze uwagę markę i model auta, a czasami nawet jego kolor - mówi Adrian Kościuk, doradca w CUK Ubezpieczenia.

Z danych CUK Ubezpieczenia wynika, że ceny tej samej polisy w jednym mieście może dzielić nawet kilkaset złotych różnicy. Największą rozpiętość cenową w przypadku Volkswagenów odnotowano w Warszawie, gdzie różnica między najtańszym i najdroższym OC wyniosła aż 437 zł.

W przypadku Opli najwięcej – bo aż 495 zł – mogą przepłacić mieszkańcy Białegostoku. Tu za OC zapłacimy od 353 do 848 zł. Natomiast kierowcy Fordów powinni dokładnie porównać OC w na pozór drogim Gdańsku. Dzięki uważnej kalkulacji zaoszczędzić można nawet 442 zł – ceny wahają się bowiem w tym przypadku od 426 do 868 zł.

"Różnica w cenie za ubezpieczenie danej marki w obrębie jednego miasta może przekraczać nawet połowę wartości polisy - zwraca uwagę Kościuk.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane