/  / V60 Cross Country w polskich salonach

CENY | V60 Cross Country w polskich salonach

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo V60 Cross Country już w polskich salonach sprzedaży. Nowy crossover ze Szwecji startuje w cenie od 140 200 złotych.

V60 Cross Country to kolejny crossover w ofercie Volvo, dedykowany klientom poszukującym auta łączącego atrakcyjne wzornictwo z własnościami jezdnymi pozwalającymi na zjechanie z asfaltu. Samochód powstał jako "złoty środek" pomiędzy uterenowioną odmianą kompaktu, jaką jest V40 Cross Country, a XC60, będącym najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie na rynku polskim.

Odmiana Cross Country – w porównaniu do standardowego kombi V60 – ma zwiększony prześwit o 65 mm, który wynosi ponad 20 cm. Aby zapewnić właściwą szwedzkim autom trwałość, wzmocniono także zawieszenie, którego wybrane elementy pochodzą z XC70. W aucie zastosowano również układ kontroli trakcji oraz system zarządzania momentem obrotowym przekazywanym na napędzane koła.

V60 Cross Country będzie dostępne z kołami o rozmiarze od 16 do 19 cali. Wysoki profil opon sprawia, że koła poradzą sobie z wysokimi krawężnikami czy wyboistymi drogami, a także zapewnią odpowiedni poziom komfortu podróżującym pasażerom.


Z napędem 4x4
Oprócz zwiększonego prześwitu w V60 Cross Country znajdziemy więcej rozwiązań, które przydadzą się po opuszczeniu asfaltowych dróg. Przednia i tylna osłona podwozia, boczne listwy ochronne oraz przedłużone błotniki podkreślają uterenowioną naturę tego modelu.

Napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą Haldexa piątej generacji. Oferuje go wersja wysokoprężna D4 AWD oraz benzynowa T5 AWD.

Ceny poszczególnych wersji Volvo V60 Cross Country sprawdzić można TUTAJ

Cennik modelu V60 Cross Country otwiera przednionapędowa odmiana D3 (od 140 200 zł), wyposażona w nowy silnik z rodziny Drive-E o mocy 150 KM. Mocniejsza wersja D4 Drive-E 190 KM została wyceniona na 150 400 zł. Odmianę D4 AWD – wycenioną od 169 600 zł – "uzbrojono" natomiast w jednostkę pięciocylindrową, znaną m.in. z XC60 oraz XC70.

Także pięciocylindrowy silnik napędza jedyną odmianę benzynową, czyli T5 AWD 254 KM (od 173 000 zł).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane