/  / Urodzinowy ranking "używek"

Urodzinowy ranking "używek"

otoMoto|
null
© otoMoto.pl
null

Serwis otoMoto.pl obchodzi 10-te urodziny. Z tej okazji powstał ranking najpopularniejszych aut ostatniej dekady. Wśród 18 milionów ogłoszeń, które ukazały się w tym czasie, najczęściej poszukiwany był Golf. Passat jest na miejscu drugim.

W 2004 roku cena litra benzyny w Polsce zbliżała się do poziomu 4 złotych, koreański koncern Daewoo wycofywał się właśnie z fabryki na warszawskim Żeraniu, a w Słomczynie – na największej w Polsce giełdzie samochodowej wciąż najpopularniejsze były niemieckie diesle. Wtedy właśnie ruszył serwis otoMoto.pl, do którego sprzedawcy przenieśli swoje super-okazje z placu. Od tego czasu wystawiono tam na sprzedaż auta o łącznej wartości około 777 miliardów złotych.

10 lat później kupujący wciąż preferują niemieckie modele. Zmienił się jednak najczęściej wybierany przez nich rodzaj paliwa. Na zmianę preferencji odnośnie typu silnika trzeba było czekać aż do przełomu marca i kwietnia 2013 roku – wtedy po raz pierwszy liczba zapytań o auta napędzane benzyną przewyższyła liczbę zapytań o silniki Diesla.

Królem rankingu jest Volkswagen Golf – najczęściej wystawiany na sprzedaż, a jednocześnie najczęściej poszukiwany. Każdego dnia pojawia się statystycznie około 57 000 zapytań o ten właśnie model. Kolejne miejsca to Volkswagen Passat, Audi A4, Opel Astra i Audi A6. Z kolei sprzedawcy oprócz Golfa najczęściej zamieszczali oferty sprzedaży Volkswagena Passata, Opla Astry, Audi A4 oraz Forda Focusa.

Najczęściej poszukiwane na otoMoto.pl:
  1. Volkswagen Golf
  2. Volkswagen Passat
  3. Audi A4
  4. Opel Astra
  5. Audi A6
  6. Skoda Octavia
  7. Volkswagen Polo
  8. Ford Focus
  9. Audi A3
10. Mercedes Klasy E

Z kolei najczęściej sprzedawane modele to kolejno:
  1. Volkswagen Golf
  2. Volkswagen Passat
  3. Opel Astra
  4. Audi A4
  5. Ford Focus
  6. Opel Vectra
  7. Ford Mondeo
  8. Opel Corsa
  9. Skoda Octavia
10. Renault Megane
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane