/  / Unimog pomoże... PKP Intercity

Unimog pomoże... PKP Intercity

null
© Mercedes-Benz
nullnullnullnullnullnull

Unimog słynie z uniwersalności. Pojazd ten jest w stanie nie tylko jeździć po drogach i bezdrożach, ale także po… torach kolejowych!

Ostatnie trzy lata to okres wielkich zmian na polskiej kolei. Przykładami są nie tylko odnowione dworce i wyremontowane linie kolejowe, ale także nowe, komfortowe pociągi PKP Intercity. Już niedługo do parku pojazdów manewrowych przewoźnika trafi pięć wysoko-wyspecjalizowanych Unimogów – sprzedanych i zabudowanych przez firmę Corail.

Pojazdy techniczne Unimog będą wykorzystywane do obsługi pociągów zestawionych ze zmodernizowanych wagonów, kursujących na trasie Przemyśl-Szczecin. W porównaniu do tradycyjnych lokomotyw spalinowych zapewniają niższe koszty eksploatacji, są łatwe w obsłudze, a przede wszystkim zdecydowanie bardziej mobilne (mogą poruszać się nie tylko po trasach wyznaczonych przez tory kolejowe).   

Mercedes-Benz Unimog U423 jest wyposażony w specjalne prowadnice szynowe. Dodatkowo, za pomocą specjalnego sprzęgła może połączyć się z dowolnym pojazdem torowym i przeprowadzić skomplikowane manewry.

Dzięki silnikowi o mocy 230 KM i momencie obrotowym 900/1200-1600, pojazd może ciągnąć całe składy kolejowe o łącznej masie nawet do 1000 ton.

Unimogi będą zlokalizowane na pięciu stacjach położonych wzdłuż trasy kursowania odnowionego taboru – w Przemyślu, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Szczecinie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane