/  / Ulepszony Opel Zafira

NOWOŚĆ | Ulepszony Opel Zafira

null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Rodzinny model Opla doczekał się liftingu. Teraz przód Zafiry przypomina maskę z Astry V. A przy okazji van z Russelsheim ma na pokładzie nowy system multimedialny.

"Stylistyka przodu nowej Zafiry nawiązuje do głównych cech Astry najnowszej generacji i wzmacnia jej pozycję w gamie nowych modeli Opla. Ostra i precyzyjna linia świateł do jazdy dziennej z podwójnym motywem skrzydła dodaje finezji - powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w GM Europe.

Całkowicie przeprojektowano kokpit Zafiry. Nowa stylistyka zapewnia nie tylko optymalną widoczność z przodu, ale również łatwy dostęp do wszystkich elementów sterowania. Ekran systemu multimedialnego, który wcześniej znajdował się na szczycie konsoli środkowej, został zastąpiony nowym, usytuowanym niżej ekranem dotykowym. To umożliwiło wyeliminowanie wielu przycisków. Przełączniki są teraz precyzyjnie zintegrowane z ogólną stylistyką deski rozdzielczej.

W odmłodzonej Zafirze producent serwuje klientom dwie wersje systemu multimedialnego IntelliLink najnowszej generacji. IntelliLink R4.0 został wyposażony w interfejsy Apple CarPlay i Android Auto, umożliwiające połączenie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym. Natomiast IntelliLink Navi 950 posiada funkcję nawigacji.W nowej Zafirze dostępny jest oczywiście także Opel OnStar z systemem automatycznego reagowania na zderzenie oraz wieloma innymi funkcjami takimi jak pobieranie celu podróży (dotyczy aut wyposażonych w system Navi 950) czy dostępny w wybranych krajach punkt dostępowy Wi‑Fi z obsługą transmisji w standardzie 4G/LTE (możliwość podłączenia do 7 urządzeń, po jednym dla każdej osoby na pokładzie).

Producent z Russelsheim zapowiada, że Zafira w odnowionej wersji wejdzie do sprzedaży już wkrótce. Natomiast pierwsze egzemplarze trafią na rynek w październiku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane