/  / Ulepszony Lexus IS premierowo

Ulepszony Lexus IS premierowo

null
© Lexus
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Najważniejsze zmiany w porównaniu z poprzednikiem obejmują przód samochodu i reflektory oraz nowy, większy ekran systemu multimedialnego.

Miejscem premiery unowocześnionego Lexusa IS są rozpoczynające się właśnie targi samochodowe w Pekinie. Auto zachowało najważniejsze elementy stylu poprzednika, lecz zmieniono m.in. przednie światła, wloty powietrza, atrapę chłodnicy oraz zderzak. Bardziej wysmukłą sylwetkę zdobią nowe wzory 17-calowych felg o 10 ramionach.

We wnętrzu wzrok przykuwa ekran systemu multimedialnego, powiększony z 7 do 10,3". Nowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości jest teraz wyraźniejszy i wygodniejszy w użyciu. Zmienił się także panel klimatyzacji, konsola centralna, tablica rozdzielcza i zegary.

Wnętrze otrzymało nowe kolory – Nuance Black, Noble Brown i jasną kompozycję Chateau, która łączy odcień kości słoniowej z kolorem jasnoszarym.IS otrzymał wraz z liftingiem układ systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+. Pakiet zawiera m.in. system zapobiegający zderzeniu z samochodami jadącymi z przodu, ostrzeżenie przed przypadkowym zjechaniem z pasa ruchu, automatyczne światła drogowe i aktywny tempomat.

Gama silników pozostaje natomiast bez zmian. Mamy więc do wyboru wersję IS 200t z 4-cylindrowym silnikiem turbo 2.0  lub odmianę hybrydową IS 300h – o łącznej mocy 223 koni.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane