/  / Udoskonalone Audi A6 już jesienią

Udoskonalone Audi A6 już jesienią

Audi|
null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na jesieni ruszy sprzedaż unowocześnionej rodziny modelowej Audi A6. Choć to tylko lifting, producent z Ingolstadt podkreśla, że zmiany w porównaniu z wcześniejszą wersją A6 są znaczące.

W porównaniu z poprzednikiem zdecydowano się zmodyfikować wygląd takich elementów nadwozia A6 jak obramowanie osłony chłodnicy Singleframe, reflektorów, zderzaków, wlotów powietrza, progów, tylnych świateł i końcówek rur wydechowych. Na życzenie Audi wyposaża swój model w reflektory diodowe lub reflektory diodowe Matrix LED, zintegrowane z kierunkowskazami ze zdynamizowanym sposobem sygnalizowania.

Dzięki inteligentnej koncepcji budowy kompozytowej karoseria jest bardzo sztywna, a przez to wysoce bezpieczna. Liczne elementy z aluminium i stali tłoczonej na gorąco tworzą szkielet zbudowany konsekwentnie według koncepcji lekkiej konstrukcji. Waga wersji modelowej Audi A6 1.8 TFSI to 1535 kg. Karoseria doskonale tłumi drgania, a poziom hałasu dobiegającego do uszu kierowcy i pasażerów jest bardzo niski.

W ofercie dostępnych systemów infotainment zwraca uwagę nawigacja MMI Navigation plus z MMI touch. Zaawansowany system z elektrycznie wysuwanym 8-calowym monitorem wykorzystuje nową platformę techniczną – szybki procesor graficzny Tegra 30 produkcji firmy Nvidia. Audi connect przekazuje dane za pomocą standardu szybkiej transmisji danych LTE i umożliwia korzystanie w pojeździe ze zindywidualizowanych usług online, w tym nowych aplikacji Media Streaming.

Nowości wystawy Paryż 2014

W pracy kierowcy A6 pomagają różne system wsparcia takie jak tempomat z automatyczną regulacją odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control z funkcją Stop&Go. Asystent zmiany pasa ruchu Audi side assist, dzięki pomiarom radarowym zwiększający bezpieczeństwo tego manewru oraz aktywny asystent toru jazdy Audi active lane assist, zapobiegający przypadkowemu zjechaniu z toru jazdy, współpracują ze sobą ściśle.

Asystent jazdy nocą ma teraz jeszcze więcej funkcji, a system ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense basic to obecnie element wyposażenia seryjnego. Ważne informacje mogą pojawić się na przedniej szybie, w zasięgu wzroku kierowcy, dzięki opcjonalnemu wyświetlaczowi danych na szybę.

Gama silnikowa
W nowym modelu A6 oraz A6 Avant oferta obejmuje do wyboru trzy silniki TFSI o mocy od 140 kW (190 KM) do 245 kW (333 KM), jak również pięć jednostek TDI, których moc sięga od 110 kW (150 KM) do 240 kW (326 KM). Wszystkie spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 6, a ich współczynnik emisji CO2 obniżył się według producenta o 22%.  

Najbardziej zaawansowaną jednostkę benzynową (3.0 TFSI) gruntownie przebudowano. Konstruktorzy silników ulepszyli też szereg aspektów związanych z pracą i użytkowaniem jednostki wysokoprężnej 3.0 TDI clean diesel, w obu jej wersjach (zarówno tej o mocy 160 kW/218 KM, jak i w wersji 200 kW/272 KM). Motor 3.0 TDI clean diesel biturbo ma moc 235 kW/320 KM. Jego wzmocniona wersja, która rozwija 240 kW/326 KM, dzięki funkcji dodatkowego przyspieszenia (boost) może osiągnąć moc nawet do 255 kW (346 KM).

Silnik ten napędza wprowadzone na rynek specjalnie z okazji 25. rocznicy powstania techniki TDI modele specjalnej serii A6 3.0 TDI competition oraz A6 Avant 3.0 TDI competition.

Wysokiej mocy jednostki wysokoprężne współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów tiptronic. Wszystkie inne – z nowo zaprojektowaną, manualną przekładnią sześciobiegową lub siedmiostopniową, automatyczną skrzynią S tronic.

W wariantach z napędem na przednią oś, dwusprzęgłowa, zaprojektowana od podstaw automatyczna skrzynia zastąpiła przekładnię multitronic. Stały napęd na cztery koła quattro w modelach o mocy powyżej 200 kW/272 KM można wyposażyć w sportowy mechanizm różnicowy, w aktywny sposób przekazujący moment napędowy na koła osi tylnej.

Nowe A6 allroad quattro
W modelu opartym na A6 Avant karoserię zawieszono wyżej. Wykończenia ze stali szlachetnej zdobią dolne partie przodu i tyłu pojazdu. Stylistyka auta jest masywna i atletyczna, pręty wzmacniające w osłonie chłodnicy Singleframe osadzono pionowo.

W ofercie A6 allroad quattro znajdziemy do wyboru cztery wersje silnika V6 o pojemności trzech litrów: jednostkę benzynową 3.0 TFSI oraz trzy warianty motoru 3.0 TDI. Zawieszenie pneumatyczne adaptive air suspension to element wyposażenia seryjnego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane