/  / U nas już jest, w USA – dopiero będzie

U nas już jest, w USA – dopiero będzie

null
© Mercedes-Benz
null

Mowa o nowym modelu Mercedesa z oznaczeniem GLA, który na rynku amerykańskim zadebiutuje we wrześniu. Koncern spodziewa się dużego zainteresowania autem wśród klientów za Oceanem.

Na rynku europejskim Mercedes GLA dostępny jest już od kilku miesięcy jako kolejny reprezentant coraz bardziej rozrastającej się gamy modeli kompaktowych nowej generacji spod znaku srebrnej gwiazdy. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych, które aktualnie zajmują pierwsze miejsce jako największy rynek zbytu dla Mercedesa na świecie przed Chinami, nowy GLA zadebiutuje we wrześniu. Można spodziewać się, że zainteresowanie Amerykanów tym produktem będzie duże. Problemem może być najwyżej dostępność modelu spowodowana ograniczeniami produkcyjnymi.

Mercedes GLA będzie rywalizować o względy amerykańskich klientów w tym samym segmencie rynkowym co m.in. Audi Q3 oraz Range Rover Evoque. Wspomniany crossover to nie jedyna nowość producenta ze Stuttgartu. Już w sierpniu do amerykańskich salonów wjeżdża bowiem Klasa C nowej generacji (rok modelowy 2015).

Cennik Mercedesa GLA

W sumie sprzedaż nowych samochodów osobowych i terenowych Mercedesa na rynku amerykańskim wyniosła w lipcu prawie 27 200 egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej daje wzrost o dynamice 15%. Wynik sumaryczny liczony od stycznia to natomiast nieco ponad 178 800 sprzedanych aut przy wzroście wynoszącym 8%.

Najpopularniejszym modelem w gamie okazał się Mercedes Klasy E, który łącznie od stycznia kupiło ponad 41 200 amerykańskich klientów (+21,9%).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane