/  / Tylko 3,8 l/100 km w Mitsubishi

Tylko 3,8 l/100 km w Mitsubishi

null
© Mitsubishi
null

Czy w modelu Mitsubishi, którego średnie spalanie wynosi katalogowo od 4,9 l/100 km, można zejść poniżej 4 l/100 km? Jak się okazuje, to jak najbardziej możliwe!

Felix Egolf to pionier hypermilingu (odmiana ekologicznej jazdy samochodem) i były kapitan Airbusa A330/A340. Kierowca został zaproszony do odbycia jazdy niedostępnym na polskim rynku modelem Mitsubishi – Attrage – w wersji z 3-cylindrowym silnikiem benzynowym 1.2 MIVEC o mocy maksymalnie 80 KM.

Dane fabryczne podają, że średnie zużycie paliwa wynosi od 4,9 l/100 km. Wynik niezły, ale czy może być jeszcze niższy? Postanowił sprawdzić to osobiście Felix Egolf.

Łącznie 1060-kilometrowa trasa, jaką pokonał Mitsubishi Attrage, wiodła ze Szwajcarii do Wiednia i dalej na Węgry. Następnie Felix Egolf udał się w drogę powrotną na metę testu, którą wyznaczono pod siedzibą szwajcarskiego przedstawicielstwa Mitsubishi. Około 2/3 trasy przypadło na autostrady. Reszta to drogi krajowe oraz krótkie odcinki miejskie.

Po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że spalanie Mitsubishi Attrage w normalnych warunkach eksploatacyjnych wyniosło podczas testu tylko 3,8 l/100 km – przy średniej prędkości około 73 km/h.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane