/  / Tyle kosztuje nowy Peugeot 2008

CENY | Tyle kosztuje nowy Peugeot 2008

null
© Peugeot
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Najpierw była premiera przed polską publicznością podczas Motor Show w Poznaniu, a teraz są i ceny. Nowy Peugeot 2008 po zmianach modernizacyjnych kosztuje prawie 55 000 złotych.

Nową wersję Peugeot 2008 można rozpoznać po takich elementach jak poszerzone nadkola i osłony podwozia. Jest też nowy grill, którego "faktura" nadawać ma autu wrażenie większej masywności i solidności. Przy okazji face-liftingu do gamy doszły nowe wersje kolorystyczne: lakier czerwony Ultimate – przejęty z modelu 308 GTi, a także zielony Emerald. W ofercie będzie dostępnych dziewięć kolorów nadwozia, w tym pięć metalizowanych i dwa niemetalizowane.

W wyposażeniu pojawia się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLink i Apple Carplay, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist.

Do wyboru Access, Active lub Allure
Nowy Peugeot 2008 będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia. Podstawowa odmiana Access kosztuje od 54 900 złotych. Napędza ją wyłącznie silnik benzynowy 1.2 PureTech, który w połączeniu ze skrzynią manualną 5-biegową rozwija moc do 82 koni.Dla środkowej wersji wyposażenia Active – dostępnej w cenie od 63 400 złotych – wybór silników jest już szerszy. To bowiem nie tylko wspomniany wcześniej benzyniak o mocy 82 KM, ale również jego doładowane wersje 110- lub 130-konne, a dodatkowo diesel 1.6 BlueHDi, który rozwija maksymalnie 75 lub 100 koni.

Wreszcie najbogatsza odmiana Allure, która jest do wzięcia od 76 600 do nawet 88 300 złotych bez opcji dodatkowych.

Nowy Peugeot 3008 już blisko
W ramach pierwszej prezentacji zmodernizowanego Peugeot 2008 francuska marka zapowiedziała ponadto jeszcze topową specyfikację GT Line, która zawiera sportowe elementy wykończenia w tonacji czarno-czerwonej. Tej akurat odmiany w polskim cenniku aktualnie nie ma – choć nie wykluczone, że może pojawić się w przyszłości.

Przy okazji debiutu zmodernizowanego crossovera 2008 francuska marka zapowiada też zupełnie nowe wcielenie modelu Peugeot 3008. Poznamy je już "bardzo niedługo".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane