/  / Tydzień przychylny dla kierowców

Tydzień przychylny dla kierowców

e-petrol.pl/Information Market|
null
© Ford
null

W porównaniu z notowaniami sprzed tygodnia średnie ceny detaliczne benzyny oraz diesla są aktualnie trochę niższe. Tyle samo co dotychczas trzeba natomiast płacić za autogaz.

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje około 5,32 złotych, czyli o jeden grosz mniej niż w notowaniach sprzed tygodnia. O dwa grosze w dół spadła natomiast średnia cena detaliczna dla oleju napędowego, który kosztuje przy dystrybutorze około 5,27 zł/l.

Na niezmienionym poziomie utrzymuje się natomiast średnia cena detaliczna autogazu, który w tym tygodniu kosztuje średnio około 2,44 zł/l.

Ceny paliw monitorowane przez e-petrol.pl mieszczą się w ostatnim czasie w coraz węższych przedziałach: dla benzyny "95-ki" najniższa zanotowana cena wynosiła 5,14 zł, a maksymalnie paliwo oferowano po 5,64 zł/l. W przypadku diesla rozstrzał cenowy jest szerszy: w zależności od regionu i typu stacji można w tym tygodniu olej napędowy kupić w cenie 5,02-5,99 zł/l.

Natomiast autogaz kosztował w zależności od 2,20 do maksymalnie nawet 2,86 zł/l.

Z regionów Polski, gdzie zmotoryzowani mogą kupić paliwo po najkorzystniejszych cenach, wyróżnia się województwo opolskie: benzyna kosztowała tam przeciętnie 5,29 zł, a olej napędowy - 5,23 zł/l.

Mniej powodów do zadowolenia mieli natomiast w ostatnich dniach mieszkańcy Polski północno-zachodniej: stacje paliw w województwie zachodniopomorskim oferowały benzynę "95-kę" w cenie 5,39 zł/l, a diesel zaledwie dwa grosze taniej.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane