/  / Twój SUV nie poradzi sobie sam

Twój SUV nie poradzi sobie sam

Centrum Prasowe PAP|
null
© Business Wire
null

Kierowcy często uważają, że ich SUV-y z napędem na cztery koła są niepokonane na zimowych drogach. Podwyższona pozycja za kierownicą i przestronne wnętrze dają poczucie bezpieczeństwa. To jeden z powodów, dlaczego auta tego typu nie narzekają na brak zainteresowania kupujących.

Według statystyk, już co dziesiąty zarejestrowany w Polsce samochód należy do klasy SUV. Jeżdżąc tymi autami, zmotoryzowani nie mogą jednak zapominać o podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Zimą napęd na cztery koła nie stanowi wystarczającej ochrony przed nieprzewidywalnymi warunkami na drodze.

Jeśli chodzi o siłę motoryczną oczywiste jest, że wyposażone w napęd na cztery koła SUV-y mają przewagę nad samochodami z napędem na tylną oś. Ruszanie na śniegu w letnich oponach będzie więc naturalnie łatwiejsze, jednak sprawa z hamowaniem ma się zupełnie inaczej. Opony letnie łatwo tracą przyczepność, co w rezultacie może skutkować utratą kontroli nad pojazdem oraz ryzykiem poślizgu.

Napęd na cztery koła nie skraca dystansu hamowania ani nie ułatwia wchodzenia w zakręty. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby na chłodniejsze miesiące wyposażyć swoje auto w odpowiednie opony zimowe.

Trzeba pamiętać, że opony stanowią jedyne punkty kontaktowe samochodu z nawierzchnią. Odpowiednie ogumienie można w prosty sposób zamówić np. w sklepie internetowym oponytanio.pl, gdzie dostępna jest szeroka gama opon zimowych w różnych rozmiarach i na każdą kieszeń.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane