/  / Tutaj rządzi Hyundai i jego Tucson

Tutaj rządzi Hyundai i jego Tucson

null
© Hyundai
null

Na europejskiej mapie motoryzacyjnej jest taki kraj, gdzie w rankingu najpopularniejszych marek pierwsze skrzypce gra Hyundai. A tym krajem jest ...

Naszą uwagę zwróciły wyniki sprzedaży na rynku nowych samochodów w Irlandii. Według danych uwzględniających dwa pierwsze miesiące A.D. 2016, liderem zestawienia marek jest Hyundai. Producent takich modeli jak Tucson czy i30 wyprzedza w statystykach Toyotę, która aktualnie plasuje się na miejscu drugim. Czołową trójkę zamyka zaś Ford.

Według naszych ustaleń, Irlandia to w tej chwili jedyny rynek samochodowy w całej Europie, gdzie liderem sprzedaży jest właśnie Hyundai.

Polubili Tucsona
A jak na Zielonej Wyspie wygląda zestawienie najchętniej kupowanych modeli? Tutaj prym wiedzie wspomniany wyżej Hyundai Tucson. Za nim – póki co z dość wyraźną stratą – ląduje natomiast Ford Focus oraz Volkswagen Golf.A jak wyglądają notowania Hyundaia na rynku polskim? Według zestawienia za dwa pierwsze miesiące bieżącego roku, koreańska marka plasuje się na miejscu #8 – m.in. za takimi graczami jak Kia, Ford czy Renault (PATRZ TUTAJ).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane