/  / Tucson hitem marki Hyundai

Tucson hitem marki Hyundai

null
© Hyundai
null

Ten kompaktowy SUV – następca modelu Hyundai ix35 – przewodzi w rankingach rejestracji marki w Polsce. Jego przewaga nad resztą stawki nie podlega najmniejszej dyskusji.

Według danych IBRM SAMAR, w okresie od stycznia do końca maja Hyundai zarejestrował w Polsce łącznie 7 336 nowych samochodów osobowych (+19%). To daje miejsce #8 w rankingu czołowych importerów. A które modele wspomnianego producenta cieszą się nad Wisłą największym wzięciem?

Otóż stawkę otwiera Hyundai Tucson – kompaktowy SUV, który zastąpił w ofercie ix35 (oba modele produkowane w czeskiej fabryce koncernu). Od stycznia "koreańczyk" uzyskał wynik na poziomie blisko 2 600 egzemplarzy. Warto podkreślić, że Tucson to zarazem model, który wyróżnia się na całym polskim rynku najbardziej dynamicznym wzrostem rejestracji w ujęciu ilościowym.

Nowy Hyundai i30 na horyzoncie
Reszta stawki jest w koncernowych statystykach daleko za Tucsonem. Wystarczy podać, że Hyundai i30 – jako drugi gracz zestawienia marki – nie przekroczył od stycznia wyniku na poziomie 1 700 sztuk. Choć i tak jego rezultat jest lepszy od tego sprzed roku o prawie 18%.

Trzecia pozycja na podium należy się natomiast Hyundaiowi i20. Jego rejestracje wyniosły blisko 1 500 egzemplarzy (+2%).

Czy Hyundai szykuje w najbliższym czasie jakieś wzmocnienia modelowe w postaci nowości? Otóż jak mówi się coraz głośniej, jesienna wystawa w Paryżu będzie miejscem premiery wersji i30 nowej generacji. W gamie tego kompaktowego auta z czasem pojawić się ma m.in. usportowiona odmiana ze znaczkiem "N".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane