/  / Tu uważać na auta z kręconym licznikiem

Tu uważać na auta z kręconym licznikiem

Motoraporter|
null
© MotoRaporter.com
null

Niewątpliwie najwięcej emocji wśród kupujących samochody używane budzi korekta liczników. Ten proceder od dawna jest plagą na rynku samochodów z drugiej ręki.

"Przebieg samochodu to jedno z głównych kryteriów zakupowych. Większość naszych klientów deklaruje, że chciałaby nabyć samochód, który ma poniżej magicznych 200 000 km przebiegu - wyjaśnia Marcin Ostrowski, prezes zarządu spółki Caliope, będącej właścicielem marki MotoRaporter. "Nieuczciwi sprzedawcy mają tego świadomość i „korygują” licznik sprzedawanego samochodu zawile tłumacząc, że to wysokie wymagania kupujących zmuszają ich do takiego działania".

"Polskie prawo nie zakazuje cofania liczników. Karalne jest tylko nieinformowanie kupującego o tym fakcie. Tajemnicą poliszynela jest, że sprzedawcy w większości przypadków nie pamiętają o przekazaniu tej istotnej informacji - dodaje specjalista.


Największy odsetek przypadków, w których eksperci MotoRaportera mieli podstawy sądzić o cofnięciu przebiegu sprzedawanego samochodu, odnotowano w następujących województwach:
- województwo mazowieckie: 55%
- województwo dolnośląskie: 47%
- województwo wielkopolskie: 45%
- województwo zachodniopomorskie: 40%
- województwo małopolskie: 35%

Natomiast na czele województw, w których eksperci MotoRaportera najrzadziej podejrzewali cofnięcie licznika w sprawdzanych samochodach, znalazło się warmińsko-mazurskie z wynikiem na poziomie zaledwie 2%. Kolejne miejsca na tej liście zajmują:
- województwo lubuskie: 9%
- województwo świętokrzyskie: 9%
- województwo podlaskie: 11%
- województwo śląskie: 12%

Ogólnopolska sieć ekspertów samochodowych MotoRaporter pozwala bez wychodzenia z domu sprawdzić używane auto przed kupnem. MotoRaporter jest członkiem Polskiego Związku Motorowego oraz Polskiej Izby Motoryzacji.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane