/  / Trojaczki z Kolina na start

Trojaczki z Kolina na start

null
© Toyota
null

Po zmianach generacyjnych maluchy marki Toyota, Citroen oraz Peugeot przeszły prawdziwą metamorfozę. Każdy z samochodów charakteryzuje się teraz dojrzałym, nowoczesnym wzornictwem, ale jednocześnie zachowuje swój własny, niepowtarzalny styl.

W zakładach spółki joint-venture TPCA w czeskim Kolinie wystartowała produkcja siostrzanych modeli Toyota Aygo, Peugeot 108 oraz Citroen C1 po zmianach generacyjnych. Miejskie maluchy są wytwarzane we wspomnianej fabryce już od roku 2005. Do dziś linię montażową opuściło prawie 2,4 mln egzemplarzy, z których większość trafiła do klientów w Europie.

Nową wersję Aygo, C1 oraz 108-ki szeroka publiczność miała okazję poznać z bliska podczas wiosennych targów motoryzacyjnych w Genewie. Jak na razie potwierdzono oficjalnie, że na rynek polski trafi maluch firmowany logo Toyoty oraz Citroena.

Jako ciekawostkę dodajmy to, że pracujący pod maską trojaczków silnik benzynowy 1.0 VVT-i jest produkowany w Polsce przez firmę Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane