/  / Toyoty do poprawki

Toyoty do poprawki

UOKIK|
null
© Toyota
null

Generalny importer samochodów marki Toyota poinformował o możliwości wystąpienia usterki fabrycznej w przypadku niektórych egzemplarzy modelu Toyota Corolla oraz Verso. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników zaplanowano w Toyocie przeprowadzenie stosownej akcji naprawczej.

W przypadku Toyoty Corolli usterka może dotyczyć egzemplarzy wyprodukowanych w Turcji od 3 czerwca do 19 sierpnia, natomiast w przypadku Verso chodzi o samochody wyprodukowane w tym samym kraju od 20 maja do 19 sierpnia bieżącego roku.

W wyżej wymienionych samochodach stwierdzono możliwość poluzowania nakrętki mocującej koło kierownicy do wałka kolumny kierowniczej, co może sygnalizować specyficzny hałas oraz nadmierny luz na kierownicy. W konsekwencji może to prowadzić do odkręcenia się nakrętki, a następnie oddzielenia kierownicy od wałka i utraty zdolności kierowania.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest łącznie 445 samochodów marki Toyota (PATRZ TUTAJ).

Generalny importer zadeklarował, że właściciele samochodów są zapraszani listownie do autoryzowanych stacji obsługi w celu sprawdzenia pojazdu i dokonania bezpłatnej wymiany elementów mocujących.

Naprawa obejmuje również możliwość wymiany wykładziny, jeśli uległa ona uszkodzeniu na skutek zbyt małej wytrzymałości mocowania.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane