/  / Toyota Yaris 2016 – Więcej kolorów

Toyota Yaris 2016 – Więcej kolorów

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Bestseller japońskiej marki – w ramach nowego roku modelowego 2016 – doczekał się kilka zmian. Jedną z nich będzie możliwość wyboru Toyoty Yaris z dwutonową kolorystyką nadwozia.

Na brak zainteresowania ze strony klientów Yaris narzekać nie może. Jego sprzedaż na Starym Kontynencie rośnie nieprzerwanie przez ostatnie cztery lata – ze 144 000 egzemplarzy w 2011 roku do spodziewanych 200 000 sztuk na koniec roku bieżącego. Również i na rynku polskim Yaris cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczy udział w segmencie wynoszący prawie 15%.

Ważnym czynnikiem wpływającym na rosnące notowania Yarisa jest obecność w gamie wersji hybrydowej. Od rozpoczęcia jej sprzedaży w czerwcu 2012 roku Europejczycy kupili łącznie około 170 000 hybrydowych Yarisów. Do końca bieżącego roku wynik najprawdopodobniej przekroczy zaś pułap 200 000 egzemplarzy.

Hybryda stanowi obecnie ponad 35% wszystkich Yarisów sprzedawanych w Europie.

Wysoki poziom bezpieczeństwa
Do wyposażenia miejskiego Yarisa pakiet Toyota Safety Sense wprowadzono w czerwcu bieżącego roku. Dzięki temu Yaris stał się według zapewnień producenta jednym z aut oferujących w swoim segmencie rynkowym najwyższy poziom bezpieczeństwa czynnego.

Pakiet Toyota Safety Sense – w przypadku Yarisa – obejmuje takie rozwiązania jak układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz automatyczne światła drogowe.

Przewiduje się, że do końca 2015 statystycznie co trzeci Yaris wyjeżdżający z salonu będzie "uzbrojony" w pakiet Toyota Safety Sense.

Więcej kolorów
W ramach oferty na rok modelowy 2016, Yaris zyska nowe wersje stylistyczne oraz rozbudowaną ofertę opcji do wyboru. Pakiet Style będzie dostępny także dla wersji hybrydowej – zawiera malowany na czarno grill w kształcie plastra miodu oraz satynowe elementy chromowane. Wnętrze ma zaś nową, czarną tapicerkę oraz wykończenie w kolorze Piano Black.

Z kolei wersja Bi-Tone łączy elementy wykończenia nadwozia w kolorze czarny metalik z kolorami karoserii Pearl White, Platinum Bronze lub Barcelona Red, a także z paletą specjalnych wersji kompozycji wnętrza: czarny All-Black lub utrzymane w szarej kolorystyce Warm Grey oraz Soft-Gradation Grey.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane