/  / Toyota punktuje w rankingu TUV 2011

Toyota punktuje w rankingu TUV 2011

Toyota|

W najnowszym rankingu niezawodności Auto Bild TUV 2011 osiem modeli Toyoty uzyskało aż 17 pozycji w pierwszych dziesiątkach pięciu kategorii wieku pojazdów.

W najnowszym rankingu niezawodności Auto Bild TUV 2011 osiem modeli Toyoty uzyskało 17 pozycji w pierwszych dziesiątkach pięciu kategorii wieku pojazdów (2-3, 4-5, 6-7, 8-9 i 10-11 lat). Wynik ten daje japońskiej firmie pozycję najbardziej niezawodnej marki i duży dystans do konkurentów (dwie kolejne marki ulokowały w pierwszych dziesiątkach różnych kategorii odpowiednio 8 i 10 pojazdów), co po raz kolejny potwierdza wyjątkową jakość pojazdów Toyoty.

Hybrydowy Prius okazał się najbardziej niezawodnym samochodem w swojej klasie: podczas szczegółowego przeglądu jakiekolwiek usterki stwierdzono jedynie w przypadku 2,2% wszystkich egzemplarzy, co dało Priusowi niekwestionowane pierwsze miejsce pod względem niezawodności wśród pojazdów dwu-trzyletnich.

Znaczenie tego sukcesu podnosi fakt, że wynik ów opiera się na rezultatach około 8 mln przeglądów, wykonanych przez TUV w ciągu minionych 12 miesięcy, co jest najlepszym dowodem jakości, trwałości i niezawodności Priusa i jego napędu Hybrid Synergy Drive.

Tuż za Priusem uplasowała się Toyota Auris, która zajęła drugie miejsce w tej samej kategorii ze współczynnikiem usterek jedynie 2,3%. W kategoriach badań hamulców, zawieszenia, oświetlenia i środowiska zarówno Prius, jak i Auris nie wykazały jakichkolwiek istotnych wad. Oba pojazdy wyróżniły się rekordowo niskim współczynnikiem usterek, znacznie niższym od średniej z rankingu TUV, wynoszącej 5,5%.

Podobnie było w przypadku Corolli Verso, lider rankingu TUV 2009 w kategorii 2-3 lat. Tym razem Corolla Verso wygrała w kategorii samochodów cztero-pięcioletnich ze współczynnikiem usterek 4,2%.

Imponującą czwartą pozycję zajęła Toyota Avensis. Przy średniej dla tej kategorii wieku pojazdów na poziomie 10,4% Avensis uzyskał zaledwie 5,0%. Również starsze roczniki Avensis wykazały się niezawodnością powyżej przeciętnej. Specjaliści TUV wykryli usterki tylko w 7,6% przebadanych sześcio-siedmioletnich samochodów tego modelu, co zapewniło mu piąte miejsce.

Na szóstym miejscu uplasował się RAV4 ze współczynnikiem usterek 7,8%, a na ósmym Toyota Corolla z wynikiem 9,0%.

Znakomite wyniki w rankingu TUV 2011 uzyskały także starsze samochody Toyoty. W kategorii pojazdów ośmio-dziewięcioletnich o średnim współczynniku usterek 21,4% trzecie miejsce zajął RAV4 z wynikiem 10,2%, a czwarte Yaris ze współczynnikiem 12,7%. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Corolla i Avensis z wynikami odpowiednio 14,4% i 14,5%.

Samochody Toyoty spisywały się również świetne w kategorii pojazdów dziesięcio-jedenastoletnich. Wobec średniego współczynnika usterek na poziomie 26%, RAV4 uzyskał rekordowe 10,5% i drugie miejsce, zaś Yaris (13,9%), Corolla (14,9%) i Avensis (16,6%) ulokowały się w pierwszej siódemce.

Publikowany przez niemiecki magazyn branżowy Auto Bild, coroczny ranking TUV stanowi kompleksowy punkt odniesienia w dziedzinie jakości i trwałości pojazdów, dostarczając istotnych wskazówek nabywcom zarówno nowych, jak i używanych samochodów.

Tegoroczne znakomite wyniki Toyoty we wszystkich kategoriach wieku pojazdów odzwierciedlają wyjątkową niezawodność samochodów tej marki, potwierdzając przywiązanie firmy do jakości wszystkich produkowanych modeli.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane