/  / Toyota Proace II jako wygodny minibus

Toyota Proace II jako wygodny minibus

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wśród szykowanych wersji modelowych Toyota Proace nowej generacji będzie w stanie zabrać na pokład nawet do 9 osób.

Przystosowana do przewozu osób Toyota Proace Verso będzie sprzedawana w trzech wersjach wyposażenia: Shuttle, Family oraz VIP. Dwie pierwsze zaprojektowano z nadwoziem Compact, Medium lub Long, natomiast wersję VIP zarezerwowano dla wariantów Medium i Long.

Jak wyjaśnia producent, wersja Compact ma 4,6 m długości i rozstaw osi 2,9 m. Medium to z kolei nadwozie o długości 4,9 m i rozstaw osi 3,2 m. Wersja Long cechuje się takim samym rozstawem osi, ma jednak wydłużony tył, dzięki czemu zapewnia większą przestrzeń bagażową. Całkowita długość auta to 5,3 m.

Wszystkie trzy warianty Proace Verso mają natomiast szerokość 2,2 m oraz 1,9 m wysokości.

Różne konfiguracje siedzeń
Wersja Shuttle to samochód dla małych firm i do użytku rodzinnego lub komercyjnego z 8 lub 9 miejscami na pokładzie. W przypadku odmiany Family postawiono na przestronność i wygodę użytkowników, którzy będą korzystać z samochodu do celów rekreacyjnych. Układ z 8 miejscami łączy przednie fotele typu kapitańskiego z montowanymi na szynach, przesuwnymi, wyjmowanymi kanapami z podziałem 60:40 w drugim i trzecim rzędzie.

Pasażerowie w drugim rzędzie mają do dyspozycji stoliki podobne do tych w samolotach, a wszystkie sześć siedzeń z tyłu posiada system Isofix.Egzemplarze klasy Family wyróżniają się lakierowanymi zderzakami, chromowanym obramowaniem dolnego wlotu powietrza z przodu, światłami przeciwmgielnymi i osobno otwieranym oknem w tylnych drzwiach.

Na bogato
Wersja VIP – zaprojektowana z 6 lub 7 miejscami – wyróżnia się przyciemnianymi szybami, bogatym wyposażeniem oraz jeszcze lepszym komfortem podróżowania. Również ta wersja oferuje montowane na szynach fotele w drugim i trzecim rzędzie. Między siedzeniami w drugim rzędzie ulokowano składany stolik zamontowany na szynach.

W wersji z 7 miejscami w przednim i środkowym rzędzie zamontowano fotele typu kapitańskiego, zaś z tyłu – trzymiejscową kanapę dzieloną w proporcji 60:40. Wersja z 6 miejscami jest natomiast wyposażona w trzy rzędy podwójnych foteli typu kapitańskiego.

Wyjątkową cechą wersji VIP jest możliwość odwrócenia siedzisk w środkowym rzędzie (niezależnie od ich formatu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane