/  / Toyota Prius do poprawki

Toyota Prius do poprawki

UOKIK|
null
© Toyota
null

Jak poinformował generalny importer samochodów japońskiej marki, wybrane egzemplarze hybrydowego modelu Toyota Prius mogą mieć usterkę fabryczną. Akcja naprawcza dotyczy ponad 550 aut.

Chodzi o samochody wyprodukowane w okresie od 14 stycznia 2009 do 5 lutego bieżącego roku. Producent nie wyklucza możliwości wystąpienia usterka modułu mocy (IPM) w zespole falownika, będącego częścią hybrydowego zespołu napędowego. Ustawienia oprogramowania sterującego tym układem mogą powodować nadmierne obciążenia termiczne i w konsekwencji odkształcenie oraz uszkodzenie tranzystorów.

Wystąpienie usterki jest sygnalizowane przez lampki ostrzegawcze na desce rozdzielczej, a samochód może zostać przełączony w tryb pracy awaryjnej (jazda będzie mogła być kontynuowana, ale z ograniczoną mocą układu napędowego).

W skrajnym przypadku może nawet dojść do resetu pamięci modułu sterowania, co spowoduje zatrzymanie pojazdu podczas jazdy.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objęte są łącznie 564 samochody Toyota Prius (patrz TUTAJ).

Właściciele samochodów będą zapraszani listownie do autoryzowanych stacji obsługi Toyoty w celu dokonania zmiany oprogramowania w module sterowania oraz w module zarządzania mocą pojazdu hybrydowego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane