/  / Toyota na magicznych kołach

Toyota na magicznych kołach

null
nullnull

Kanadyjski wynalazca, William Liddiard, opracował koła, które pozwalają samochodowi obracać się niemal w miejscu i toczyć we wszystkich kierunkach. Z takimi kołami parkowanie równoległe staje się łatwiejsze niż sama jazda.

„To działa! Musiałem sporo improwizować i używać ogólnie dostępnych materiałów. Pracowałem nad nimi jak się dało, w wolnym czasie” – napisał konstruktor-amator w komentarzu do filmu opublikowanego na YouTube.

Zdaniem wynalazcy, zestaw jego pomysłu, składający się z kół i opon, nadaje się do zamontowania w każdym oferowanym na rynku samochodzie. William Liddiard podkreśla, iż jest to pierwszy tego typu produkt przeznaczony do pojazdów seryjnych, choć w przeszłości podobne wynalazki prezentowano w autach pokazowych. Kanadyjczyk zapewnia, iż te niecodzienne koła sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, a opony, stanowiące jeden z elementów zestawu oferują nie tylko możliwość wykonywania manewrów niemal w miejscu, lecz także te bardziej prozaiczne funkcje. Twierdzi, iż równie dobrze jak w jeździe na boki, jego wynalazek sprawdza się w warunkach deszczowych, czy przy dużych prędkościach. Opony na kołach Liddiarda mogą mieć również taką samą charakterystykę (bieżnikowanie, skład gumy itp.) jak standardowe opony.Choć William Liddiard nie zdradza zasady działania kół swojego projektu to zapewnia, iż są one dopracowane w szczegółach i jedyne czego potrzebują to inwestor, który chciałby sfinansować produkcję tego intrygującego wynalazku.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane