/  / Toyota i zupełnie nowy crossover

Toyota i zupełnie nowy crossover

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Japończycy mówią otwarcie: na wystawie Genewa 2016 zadebiutuje zupełnie nowy kompaktowy crossover Toyoty. Zapowiedź tego auta można zobaczyć na salonie IAA we Frankfurcie.

Podczas wystawy motoryzacyjnej IAA Frankfurt 2015 mamy okazję poznać model koncepcyjny Toyota C-HR. Na ubiegłorocznym salonie w Paryżu światło dzienne ujrzała pierwsza wersja studyjna tego kompaktowego crossovera. Przedstawiciele japońskiej marki zapewniają, że "nowy" C-HR jest o wiele bliższy ostatecznej wersji produkcyjnej, która zaprezentuje się już podczas wiosennej wystawy Genewa 2016.

Toyota C-HR Concept wyróżnia się nowoczesną, awangardową linią nadwozia, która powinna przypaść do gustu klientom szukającym crossovera o odważnej stylistyce. Samochód zbudowano na nowej platformie modułowej TNGA (Toyota New Global Architecture). Dzięki temu rozwiązaniu środek ciężkości pojazdu jest niżej położony, co korzystnie wpływa na stabilność oraz precyzję prowadzenia.Toyota C-HR Concept prezentowana na frankfurckim salonie oferuje technologię typu Full-Hybrid. Warto podkreślić, że wchodzący w skład układu napędowego silnik spalinowy wykazuje sprawność cieplną powyżej 40%.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane