/  / Toyota i paryskie premiery

Toyota i paryskie premiery

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kompaktowy crossover, hybryda w wersji Plug-In oraz koncepcyjny model zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Oto zestaw atrakcji, jakie szykuje Toyota na targach w stolicy Francji.

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu (1-16 października) odbędzie się europejska premiera nowego Priusa Plug-in Hybrid. Druga generacja tej hybrydy wyróżnia się wysoką wydajnością dzięki nowej jednostce napędowej z możliwością ładowania z gniazdka. Auto posiada też elementy stylistyki odmienne niż w "zwykłym" Priusie.

Na brak zainteresowania szerokiej publiczności nie powinna raczej narzekać Toyota C-HR. W Paryżu będzie można po raz pierwszy dokładnie obejrzeć wnętrze tego kompaktowego crossovera, zaprojektowane z wielką pieczołowitością w ramach współpracy między zespołem stylistów a twórcami materiałów wykończeniowych, faktur, kolorów i oświetlenia.

Toyota C-HR oprócz doładowanej jednostki benzynowej 1.2/116 KM oferuje do wyboru jeszcze hybrydowy układ napędowy, który pochodzi prosto z nowego Priusa.

Po raz pierwszy w Europie zostanie również przedstawiony samochód koncepcyjny Toyota FCV Plus, stworzony do badań nad przyszłością pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. To samochód, którego każde koło jest napędzane osobnym, zintegrowanym silnikiem elektrycznym, zasilanym energią z ogniw paliwowych.

Projekt FCV Plus stworzono z myślą o wodorowym społeczeństwie przyszłości, w którym samochód przekracza swoje tradycyjne funkcje środka transportu, a w razie potrzeby może pełnić rolę przydomowej elektrowni.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane