/  / Toyota doceniona w konkursie flotowym

Toyota doceniona w konkursie flotowym

null
© Toyota
null

Fleet Awards Polska od lat jest barometrem rynku flotowego i odzwierciedleniem zadowolenia i zaufania fleet-managerów w Polsce z pojazdów, produktów i usług flotowych. W tym roku rozegrana została XIII edycja plebiscytu, w której ponownie kluczową rolę odegrały modele Toyoty.

W plebiscycie nominowane są pojazdy, usługi i produkty, które w dniu rozpoczęcia projektu są dostępne na polskim rynku. Wszyscy nominowani przypisywani są przez redakcję miesięcznika "Flota" do odpowiednich kategorii, aby usystematyzować i klarownie przeprowadzić procedury głosowania.

Plebiscyt Fleet Awards 2014 obfitował w rekordy. Jednym z nich była liczba nominowanych: o miano najlepszych na rynku walczyło blisko 90 pojazdów oraz ponad 60 usług i produktów.

Zwycięskie modele i usługi wyłaniane są w dwóch etapach: głosowaniu internetowym na specjalnie przygotowanej platformie, jak również podczas Wielkiego Testu Flotowego.

W pierwszej fazie plebiscytu możliwość wskazania swoich faworytów mają wyłącznie osoby zarejestrowane i zweryfikowane przez firmę audytorską, mające istotny związek z branżą motoryzacyjną i transportową.

Aby zachować jak największą wiarygodność projektu, firmy nominowane w plebiscycie nie mają prawa głosu, a nad czystością bazy głosujących czuwa audytor. W 2014 do oceny nominowanych pojazdów i usług przystąpiło 10 089 osób. We wszystkich kategoriach oddano blisko 290 000 głosów, co jest absolutnym rekordem w historii plebiscytu.

Podczas drugiego etapu wszystkie nominowane pojazdy pojawiają się na Wielkim Teście Flotowym, gdzie testowane są na specjalnie przygotowanych na tę okazję czterech próbach dynamicznych. Oceniana jest precyzja prowadzenia, systemy bezpieczeństwa oraz komfort podróży. Dodatkowo fleet-managerowie oceniają ergonomię wnętrza oraz przestrzeń bagażową.

Przyznawane przez samych fleet-managerów noty stanowią główną część składową finalnej oceny samochodów.

W tegorocznej edycji oceny dokonywało blisko 180 zarządców flot z całego kraju wraz z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi. Aby dodatkowo zwiększyć obiektywność testu, częścią składową oceny były także dane dotyczące sprzedaży danego modelu samochodu w 2013 roku (baza CEPiK).

W tak przeprowadzonym badaniu swoją dominacje potwierdziła Toyota, której modele i usługi zostały wyróżnione w największej spośród wszystkich producentów liczbie kategorii:
- Toyota Yaris (samochód dla pracownika/segment B)
- Toyota RAV4 (SUV)
- Toyota Business Service (program serwisowy)
- Lexus GS 450h (samochód dla prezesa)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane