/  / Toyotą Corollą dookoła Afryki

Toyotą Corollą dookoła Afryki

null
© Carolina Car Company
null

Andrzej Sochacki – podróżnik, fotograf i dziennikarz – wyruszył w podróż wzdłuż wybrzeży Czarnego Lądu. Na wyprawę wybrał się egzemplarzem Corolli.

Sochacki jest jednym z najciekawszych podróżników na świecie. Jako jedyny objechał 7 razy kulę ziemską. Polski globtroter odbywa właśnie swoją ósmą wielką wyprawę, która w ramach jednego z etapów wiedzie wzdłuż wybrzeży Afryki. Celem przedsięwzięcia jest równocześnie nawiązanie kontaktu z polskimi kombatantami z okresu II wojny światowej.

Co ciekawe, śmiałek będzie podążał drogami Czarnego Lądu nie za kierownicą samochodu terenowego, lecz "zwykłej" Corolli rocznik 2004. Skąd wybór tego akurat pojazdu?

Andrzej Sochacki postawił na "japończyka" przede wszystkim ze względu na jego uniwersalność i niezawodność. Co równie ważne, Corolla jest w Afryce najczęściej spotykanym modelem, dlatego nie ma problemu ani z dostępem do części ani ze znalezieniem mechanika, który potrafi wóz naprawić.

Kombi będzie w sam raz
"Toyota Corolla jest w zupełności wystarczająca do pokonania planowanej trasy, która będzie przebiegać głównie po drogach o twardej nawierzchni - zapowiada polski podróżnik. "Najtrudniejszym odcinkiem może okazać się przejazd kilkudziesięciu kilometrów po piaskach Sahary w Mauretanii. Wersja kombi zapewni mi w zupełności komfort na trasie".

Samochód dla Andrzeja Sochackiego przekazała firma Carolina Car Company. Według licznika auto ma przejechane 135 000 km. Przygotowania do podróży nie wymagały wielu zabiegów. Corolla otrzymała nowe sprzęgło, hamulce tarczowe i opony. Z wnętrza wyjęto tylną kanapę i fotel pasażera, gdzie zamontowano miejsce do spania oraz haki do mocowania bagaży.

Fani motoryzacji z pewnością wiedzą, że w tym roku Corolla obchodzi swoje okrągłe 50-lecie.

ZOBACZ TEŻ:
Corolla w topowej formie
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane