/  / Toyota Camry vs. Hyundai Sonata

Toyota Camry vs. Hyundai Sonata

null
© Toyota
nullnull

Podczas międzynarodowej wystawy w Nowym Jorku zaprezentowano szerokiej publiczności dwie ważne nowości – zmodernizowane wersje modelu Toyota Camry oraz Hyundai Sonata. Oba samochody to reprezentanci bardzo popularnego w USA segmentu aut klasy średniej.

Toyota Camry po zmianach modernizacyjnych ma za zdanie obronić na rynku amerykańskim pozycję lidera w segmencie aut osobowych, utrzymywaną już nieprzerwanie od 12 lat. W porównaniu z poprzednikiem nowa Camry wyróżnia się dzięki agresywniejszej i zdecydowanie bardziej sportowej stylistyce nadwozia. W kabinie pasażerskiej zastosowano wysokiej jakości materiały miękkie w dotyku, a także udoskonalono m.in. komfort akustyczny.

Z kolei Hyundai Sonata 2015, "uzbrojony" w przeprojektowany układ zawieszenia i większy rozstaw osi, powstał według nowego języka stylistycznego marki, który wcześniej znalazł zastosowanie w modelu Genesis. Poza przeprojektowaną kabiną pasażerską nacisk położono też na rozwiązania poprawiające ergonomię oraz komfort, a także systemy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zdaniem analityków Toyota Camry również w tym roku utrzyma prawdopodobnie pozycję lidera sprzedaży w USA, jednak Hyundai Sonata z powodzeniem powinien zdobywać coraz mocniejszą pozycję w segmencie aut klasy średniej, m.in. kosztem "japończyka". Ciekawe, jak będzie wyglądać układ sił miedzy tymi graczami może jeszcze nie w roku przyszłym, ale za powiedzmy 5-10 lat?
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane