/  / Touaregiem przez trzy kontynenty

Touaregiem przez trzy kontynenty

Goodyear|
null
© Goodyear
null

Rainer Zietlow oraz jego ekipa Challenge4 rozpoczęli podróż Volkswagenem Touaregiem V6 TDI z Przylądka Północnego w Norwegii do Przylądka Agulhas w RPA. Tym samym podjęto próbę pobicia rekordu świata, polegającego na przejechaniu 17 752 kilometrów w niecałe 10 dni.

By pobić rekord, członkowie trzyosobowego zespołu będą prowadzić auto na zmianę po pięć godzin, przez 24 godziny na dobę, zatrzymując się wyłącznie na tankowanie.

VW Touareg V6 TDI jest wyposażony w opony Goodyear Wrangler HP do pojazdów SUV i 4x4, niezbędne by sprostać ekstremalnym warunkom klimatycznym i drogowym. Samochód pokona bowiem trasę od mroźnego Przylądka Północnego w Norwegii poprzez góry Etiopii, aż po niesławną "drogę do piekła" w Kenii, czyli 400 kilometrów wulkanicznych skał i żwiru.

"Priorytetem Goodyeara jest zapewnianie kierowcom spokoju umysłu. Rainer podjął się wyjątkowego wyzwania, ale nasze zadanie się nie zmienia. Jest nim pomoc w osiągnięciu celu poprzez dostarczenie najlepszych produktów, po to by kierowca mógł skupić się na wyzwaniu, zamiast myśleć o oponach! - mówi Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Zietlow przekaże 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr na rzecz organizacji dobroczynnej SOS Wioski Dziecięce w Zambii i Tanzanii. Goodyear zobowiązał się przekazać równowartość darowizny Zieltowa na rzecz tej samej fundacji.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane