/  / TOPR na nowych oponach

TOPR na nowych oponach

Nokian Tyres|
null
© Nokian Tyres
nullnullnull

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisało umowę ze skandynawskim producentem opon Nokian Tyres. Finowie będą dostarczać opony do wszystkich znajdujących się we flocie TOPR samochodów.

W siedzibie TOPR w Zakopanem naczelnik tatrzańskiego pogotowia ratunkowego Jan Krzysztof oraz przedstawiciel Nokian Tyres Polska Michał Antoszkiewicz, podpisali właśnie umowę o współpracy.

Nokian będzie dostarczać na potrzeby TOPR opony letnie oraz zimowe o łącznej wartości ponad 150 000 złotych. "Cieszymy się, iż Nokian Tyres zostało oficjalnym dostawcą opon dla TOPR. Praca ratowników górskich jest niezwykle ważna. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność, sprzęt na którym pracujemy, musi być niezawodny. Dlatego też Nokian Tyres, specjalizujący się w produkcji opon przeznaczonych do trudnych warunków pogodowych, jest idealnym partnerem dla TOPR - tłumaczy Michał Antoszkiewicz, przedstawiciel Nokian w Polsce.
 
Do samochodów montowane będą Nokian Hakkapeliitta R2. "Są to opony przeznaczone do ekstremalnych warunków pogodowych. Dla nas, ratowników górskich ma to ogromne znaczenie. Często musimy dostać się samochodem w naprawdę trudno dostępne, mocno ośnieżone, a niekiedy i oblodzone miejsca. Nasze samochody muszą być wyposażone w najlepsze opony - komentuje wiceprezes TOPR Czesław Ślimak.

Opony Hakkapelitta R2 odznaczają się najwyższej klasy bezpieczeństwem na oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni. Doskonale prowadzą się również na mokrych i suchych drogach. Dla TOPR-u ważny jest fakt, iż jazda na oponach Hakkapelitta R2 jest bardziej ekologiczna niż na standardowym ogumieniu.

Opona została wykonana z mieszanki mającej znacznie zwiększone proporcje gumy naturalnej. Między innymi dzięki temu rozwiązaniu odczuwalna jest oszczędność paliwa oraz niższa emisja szkodliwych substancji do atmosfery.

Nokian dostarczy dla TOPR również opony Nokian WR D3. Ten model opony został stworzony specjalnie do zmiennych warunków pogodowych, jakie panują w Europie Centralnej. Zachowują one niezawodną przyczepność zarówno na nawierzchni mokrej, suchej, jak i ośnieżonej. Dzięki specjalnej budowie bieżnika skutecznie zapobiegają wystąpieniu zjawiska aquaplaningu oraz wpadnięciu w poślizg na błocie pośniegowym.

Nokian WR D3 dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ma również niższe opory toczenia, co powoduje mniejsze zużycie paliwa oraz niższą emisję dwutlenku węgla. "Jako ratownicy górscy jesteśmy zmuszeni do pracy w każdych warunkach pogodowych. W górach warunki atmosferyczne są nieprzewidywalne. Nasze samochody muszą być wyposażone w opony, które będą niezawodne w śniegu, deszczu, jaki i na suchej nawierzchni - podsumowuje Czesław Ślimak z TOPR-u.
 
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane