/  / Topowe modele klasy średniej

RYNEK | Topowe modele klasy średniej

null
© Toyota
null

W roku ubiegłym Toyota wypuściła gruntownie zmodernizowanego Avensisa. Jak na polskim rynku radzi sobie ten gracz? Czy zagroził dominacji VW Passata?

Za nami pierwszy kwartał A.D. 2016. To dobra sposobność do tego, by podsumować sytuację w konkurencyjnym segmencie modeli klasy średniej. Według danych IBRM SAMAR, liderem zestawienia jest Volkswagen Passat, który uzyskał wynik na poziomie 2 244 egzemplarzy (+33,6%).

Drugie miejsce w rankingu należy do innego reprezentanta z Grupy Volkswagen. Jest nim Skoda Superb, która ma na koncie 1 525 rejestracji (+7,5%). Limuzyna znad Wełtawy została w swojej najnowszej wersji życzliwie przyjęta przez dziennikarzy i samych klientów. Jednak to, czy do końca roku będzie w stanie utrzymać dotychczasową pozycję wicelidera, wcale nie jest jeszcze przesądzone. Dlaczego?

Z dużymi wzrostami
Otóż dlatego, że dwóch kolejnych rywali rynkowych – czyli Toyota Avensis i Ford Mondeo – w szybkim tempie zyskują teren. Japońska limuzyna po ostatnich zmianach modernizacyjnych mocno zyskała na świeżości. A efektem tego jest wyraźny skok rejestracji o 61,8% (do 1 351 egzemplarzy).

Jeszcze wyżej punktuje nawet Ford Mondeo, który dzięki 1 267 rejestracjom zanotował wzrost aż o prawie 83%. Wygląda więc na to, że w kolejnych miesiącach w segmencie aut klasy średniej będzie się działo jeszcze dużo ciekawego. A przetasowań w rankingu czołowych graczy wcale nie można wykluczyć.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane