/  / Top premiera SUV 2014?

Top premiera SUV 2014?

null
© Porsche
null

W plebiscycie czytelników niemieckiego magazynu "Off Road" za najlepszą premierę rynkową 2014 w segmencie modeli terenowych, SUV oraz crossoverów uznany został Porsche Macan.

W niedawno rozstrzygniętym konkursie czytelników niemieckiego czasopisma branżowego "Off Road" na najlepsze modele terenowe roku 2014 Porsche Macan uplasował się na szczycie rankingu w kategorii "premiery". W sumie szeroka publiczność oddała na tego sportowego SUV-a 20,7% głosów. To wystarczyło Macanowi do pokonania najgroźniejszych rywali, którym okazał się Mercedes GLA (17,8% głosów) oraz Range Rover Sport (14,4%).

Poza pierwszą trójką w kategorii "premiery" uplasowały się ponadto takie samochody jak np. nowe BMW X5, Jeep Cherokee oraz Opel Insignia Country Tourer.

To nie jedyny sukces Macana w plebiscycie magazynu "Off Road". Model Porsche nie miał bowiem sobie równych także w kategorii "SUV". Zdobywając tu 13,2% głosów okazał się lepszy niż Audi Q5 (11,5%) oraz wspomniany wyżej Mercedes GLA (8,8%).

Ceny Porsche Macan w Polsce

Jak się okazuje, Macan zdobywa uznanie nie tylko w Niemczech, czyli na swoim własnym podwórku. W Wielkiej Brytanii samochód dołączył niedawno do zwycięzców plebiscytu brytyjskiego tygodnika Auto Express. Jury złożone z dziennikarzy wybrało Macana jako zwycięzcę w kategorii "kompaktowe SUV-y".

Najbardziej rekomendowana wersja to według Brytyjczyków model Porsche Macan S Diesel, który nad Tamizą kosztuje ponad 43 000 funtów.

Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane