/  / Top modele SUV w Szwecji

Top modele SUV w Szwecji

null
© Volvo
null

Jak wygląda w Szwecji czołówka najchętniej kupowanych modeli z segmentu SUV? Czy rodzima marka Volvo ma powody obawiać się rywali z zagranicy?

W Szwecji – czyli na swoim własnym podwórku – Volvo XC60 ma w rankingach sprzedaży wyraźną przewagę nad rywalami. W okresie od stycznia do końca września na drogi wyjechało ponad 10 500 egzemplarzy, co w porównaniu z sytuacją rok wcześniej daje wzrost aż o 41%.

Oprócz Volvo XC60 segment SUV oferuje bogaty wybór również innych modeli. Klienci w Szwecji – jeśli z rozmaitych przyczyn nie decydują się na model rodzimego producenta – to najczęściej kierują swoje kroki do salonów Nissana lub Volkswagena.

Qashqai wiceliderem
To właśnie Nissan Qashqai zajmuje na szwedzkim rynku drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych modeli SUV. W porównaniu z wynikami uzyskanymi rok temu Qashqai wykazuje wzrost o blisko 50%.

Z kolei na miejscu trzecim w statystykach plasuje się Volkswagen Tiguan. Reprezentant niemieckiej motoryzacji traci jednak do Nissana Qashqaia prawie 900 egzemplarzy.

Hit w Polsce
Według danych IBRM SAMAR, Volvo XC60 to aktualnie najchętniej kupowany model segmentu premium w Polsce. W okresie od stycznia do końca września zarejestrowano nad Wisłą łącznie 2 126 egzemplarzy XC60.

Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane