/  / Top modele Mitsubishi 2014

Top modele Mitsubishi 2014

null
© Mitsubishi
null

Outlander oraz ASX to dwa czołowe modele pod względem sprzedaży samochodów marki Mitsubishi w Europie za pierwsze półrocze. Oba samochody notują duży wzrost popularności wśród kupujących.

Pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży Mitsubishi na rynku europejskim po pierwszym półroczu zajmuje Outlander. Uwzględniając sprzedaż wersji z konwencjonalnym silnikiem spalinowym oraz odmiany PHEV, zanotowany wynik to łącznie prawie 18 400 egzemplarzy. Godny podkreślenia jest fakt, że tegoroczna sprzedaż Outlandera jest prawie dwukrotnie wyższa niż rok wcześniej (+94%).

Póki co przewagę w sprzedaży mają Outlandery z silnikiem spalinowym (9 360 sztuk), jednak wyróżniająca się nowoczesną technologią napędową odmiana PHEV szybko zyskuje klientów (ponad 9 000 egzemplarzy).

Na miejscu drugim "listy przebojów" japońskiej marki jest Mitsubishi ASX. W pierwszym półroczu sprzedaż tego modelu na rynku europejskim zamknęła się wynikiem prawie 17 700 sztuk. To rezultat lepszy od tego uzyskanego rok wcześniej o 34%.

Na trzecie miejsce podium wskoczyła natomiast para Mitsubishi Space Star/Attrage. Łączny wynik sprzedaży omawianego modelu z segmentu B przekroczył poziom 12 600 egzemplarzy.

Żaden z pozostałych modeli Mitsubishi w zestawieniu nie zbliżył się wynikiem sprzedaży do poziomu 10 000 sztuk. Najbliższy takiego osiągnięcia był pickup L200 (prawie 7 800 egzemplarzy; -1%).

W sumie oddział Mitsubishi Motors Europe sprzedał w pierwszym półroczu ponad 62 200 samochodów, co daje wzrost o dynamice 23%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane