/  / Top modele Lexusa w Stanach

Top modele Lexusa w Stanach

null
© Lexus
null

Na rynku amerykańskim Lexus osiągnął swój rekordowy jak na lipiec wynik sprzedaży samochodów. Liderem rankingu popularności jest Lexus RX, a w blokach startowych czeka już nowość z oznaczeniem NX.

Tytuł najlepiej sprzedającego się obecnie modelu marki na rynku amerykańskim należy do Lexusa RX. W ciągu siedmiu pierwszych miesięcy roku na zakup tego samochodu zdecydowało się w USA nieco ponad 56 900 klientów. Dzięki temu wynik ubiegłoroczny został poprawiony o 4,9%.

Drugi najpopularniejszy model w gamie japońskiej marki to Lexus ES. Od stycznia na ten właśnie produkt zdecydowało się za Oceanem łącznie 39 500 Amerykanów. To wynik prawie identyczny z tym, jaki firma osiągnęła w okresie styczeń-lipiec roku poprzedniego.

Na miejscu trzecim listy plasuje się natomiast nowy Lexus IS. Do klientów w USA trafiło od stycznia łącznie ponad 28 100 egzemplarzy, jednak największe wrażenie robi dynamika wzrostu sprzedaży, która jest o prawie 100% wyższa niż przed rokiem (+94,9%).

Lexus NX od 154 500 złotych

W okresie styczeń-lipiec łączna sprzedaż Lexusa w USA przekroczyła poziom 166 000 egzemplarzy. To lepiej niż rok wcześniej aż o 17,4%. Mocnym impulsem do dalszego wzrostu sprzedaży marki okaże się zapewne premiera modelu Lexus NX (na zdjęciu), który za Oceanem wejdzie do sprzedaży w listopadzie.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane