/  / Top modele Lexus 2014

Top modele Lexus 2014

null
© Lexus
null

W pierwszym półroczu Lexus zwiększył sprzedaż w Europie o ponad 25%. Koncern liczy na dalsze sukcesy, w czym pomóc ma premiera najnowszego auta (Lexus NX).

W pierwszym półroczu najchętniej kupowanym modelem w gamie japońskiej marki premium był Lexus IS, który na rynku europejskim łącznie zdobył uznanie prawie 7 000 nabywców. Z powyższego na wersje hybrydowe przypadło ponad 5 300 egzemplarzy.

Na miejscu drugim w rankingu sprzedaży plasuje się Lexus RX. Uzyskany wynik to prawie 6 000 egzemplarzy. Niecałe 50% wygenerowanej sprzedaży stanowią w tym przypadku hybrydy.

Na trzecim miejscu podium w europejskim rankingu sprzedaży plasuje się natomiast kompaktowy model Lexus CT. Uzyskany wynik zbliżył się do poziomu 5 000 egzemplarzy.

Łączna sprzedaż Lexusa na rynku europejskim zamknęła się w pierwszym półroczu wynikiem ponad 24 500 egzemplarzy, co w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej daje wzrost o dynamice ponad 25%. Firma liczy na utrzymanie wysokiego tempa wraz z wejściem na rynek najnowszego produktu, jakim jest Lexus NX. Na rynku polskim samochód spotkał się już z dużym zainteresowaniem klientów (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane