/  / Top modele koreańskie w Polsce

Top modele koreańskie w Polsce

IBRM SAMAR|
null
© KIA
null

Minęły już czasy, kiedy to modele marek koreańskich zajmowały odległe pozycje w rankingach sprzedaży nad Wisłą. Teraz auta spod znaku Kia oraz Hyundai chcą się równać z najlepszymi.

Według rankingu przygotowanego przez IBRM SAMAR, najpopularniejszym modelem wśród marek południowokoreańskich na rynku osobówek w Polsce jest Kia Sportage. Od stycznia do końca września na tą kompaktową terenówkę postawiło nad Wisłą prawie 3 860 klientów. To wynik o zaledwie 8 oczek gorszy niż tak renomowany gracz jak Nissan Qashqai.

Tuż za modelem Sportage plasuje się kolejny gracz z tej samej stajni, czyli Kia cee'd. Również i ten samochód produkowany jest przez koncern na Słowacji. Od stycznia Kia cee'd wypracowała na polskim rynku wynik na poziomie 3 830 rejestracji.

Dodajmy, że w zestawieniu zbiorczym wszystkich najpopularniejszych osobówek na polskim rynku TOP-50 modele Kia Sportage i cee'd plasują się narastająco od stycznia odpowiednio na pozycji 15-tej oraz 16-tej.

Nowości KIA 2015

Dwa kolejne miejsca wśród topowych modeli marek koreańskich na motorynku w Polsce należą natomiast do Hyundaia oraz jego i30 oraz crossovera ix35. Co ciekawe, również i te samochody powstają za naszą południową granicą, ale w odróżnieniu od siostrzanej marki Kia nie chodzi tu o Słowację, lecz o Czechy.

Hyundai i30 ma od stycznia na koncie łącznie 3 390 rejestracji w Polsce, natomiast ix35 dorzucił od siebie jeszcze ponad 3 260 egzemplarzy. Dzięki temu omawiana para wyprzedziła pod względem popularności tak mocnych graczy jak m.in. Opel Insignia, Ford Fiesta czy Toyota Avensis.

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w sekcji MOTOTRENDY | RANKING TOP50/TOP10 na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są co miesiąc, wraz z pozyskaniem nowych danych.

Na samej górze strony po przejściu do zakładki MOTOTRENDY obok nazwy miesiąca (WRZESIEŃ 2014) znajduje się pole: TYP POJAZDÓW. Użytkownik może tu określić, czy dane rynkowe mają wyświetlać się jako wyniki rejestracji wyłącznie nowych samochodów osobowych w Polsce czy łącznie samochodów osobowych oraz osobowych z homologacją ciężarową.

IBRM Samar dopuszcza możliwość wykorzystania części prezentowanego powyżej materiału jedynie za podaniem źródła oraz aktywnego linku do tego materiału.Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane