/  / Top modele kompaktowe w USA

Top modele kompaktowe w USA

null
© Toyota
null

Które modele klasy kompaktowej cieszą się największym wzięciem za Oceanem? Czy jest to segment, w którym królują marki amerykańskie, a może raczej dominują gracze o japońskich korzeniach?

Najchętniej kupowanym modelem typu kompakt na amerykańskim rynku osobówek jest Toyota Corolla. Od początku bieżącego roku wspomniane auto uzyskało wynik na poziomie prawie 280 000 egzemplarzy. Dzięki temu notowania Corolli poprawiły się o 7,7%.

Na miejscu drugim w rankingu najpopularniejszych kompaktów w USA plasuje się Honda Civic – w przypadku tego akurat modelu wynik skumulowany wynosi na chwilę obecną około 250 000 egzemplarzy.

Co ciekawe, w rankingu uwzględniającym tylko wyniki za wrzesień to Civic uzyskał lepszy wynik niż Corolla.

Dalej Elantra i Cruze
Zestawienie trzech czołowych kompaktów w USA zamyka natomiast model marki Hyundai – czyli Elantra. Ten akurat samochód legitymuje się wynikiem na poziomie nieco poniżej 195 000 sztuk. Po wynikach wrześniowych strata "koreańczyka" do Corolli i Civica jeszcze urosła.

Natomiast wśród aut marek amerykańskich najwyżej sklasyfikowanym kompaktem pozostaje póki co Chevrolet Cruze – z wynikiem poniżej 180 000 egzemplarzy (#4).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane