/  / Top modele Hyundaia w Niemczech

Top modele Hyundaia w Niemczech

null
© Hyundai
null

Który model Koreańczyków w minionym roku cieszył się wśród klientów nad Renem największym wzięciem? Czy był to crossover Hyundai ix35, kompaktowy Hyundai i30, a może raczej któryś z pozostałych aut w gamie?

Wśród najchętniej kupowanych modeli marki Hyundai na rynku niemieckim tak naprawdę liczą się cztery produkty – i10, i20, a także crossover ix35 oraz kompaktowa gama i30. I to właśnie ten ostatni model w minionym roku cieszył nad Renem największą popularnością, uzyskawszy wynik na poziomie łącznie prawie 24 000 egzemplarzy.

To jednocześnie stanowi dla gamy i30 około 24-procentowy udział w całej sprzedaży marki Hyundai w ujęciu liczbowym. Wszystkie trzy pozostałe modele wymienione wyżej uzyskały natomiast bardzo zbliżony wynik rejestracji, z udziałem wynoszącym po około 19% każdy.

Kilka słów należy powiedzieć zwłaszcza na temat Hyundaia i10 aktualnej generacji, który pojawił się na rynku niemieckim późną jesienią 2013. Koreański "maluch" wypracował w minionym roku wynik na poziomie prawie 19 300 egzemplarzy – a w sierpniu 2014 został nawet liderem sprzedaży w swoim segmencie rynkowym.

Co więcej, Hyundai i10 może pochwalić się całą serią zwycięstw w testach porównawczych według renomowanych czasopism motoryzacyjnych nad Renem.

W roku bieżącym niemiecki Hyundai wiele obiecuje sobie zwłaszcza po premierze następcy dla ix35, który wjedzie na rynek pod reaktywowaną nazwą "Tucson" (patrz TUTAJ). Pierwsze egzemplarze zawitają do salonów sprzedaży nad Renem w okolicach września 2015.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane