/  / Tomasz Kuchar wygrał Barbórkę

Tomasz Kuchar wygrał Barbórkę

. (Jakub Kurkowski)|
null
© IBRM Samar
nullnullnullnullnull

Tomasz Kuchar po emocjonującej walce z Michałem Sołowowem, wygrał 50-tą edycję rajdu Barbórka. Rajd, który pomimo tego, że nie jest wliczany do punktacji w Rajdowych Mistrzostwach Polski, to jest licznie oblegany przez zawodników i kibiców.

Tegoroczna edycja składa się z 4 oesów. Regulamin rajdu Barbórka jest znacznie bardziej liberalny niż ten obowiązujący w rajdowych Mistrzostwach Polski. Samochody zostały podzielone na 3 klasy. Dozwolone są liczne modyfikacje silnika, co powoduje że Subaru Imprezy czy Lancery Evo swoimi mocami znacznie przekraczają 300 koni. Oprócz wzmocnionych samochodów klasy N4, na tegorocznej edycji rajdu Barbórka, kibicie mieli okazje podziwiać w pełnej okazałości 8 samochodów klasy WRC.

Oprócz nowoczesnych samochodów rajdowych, na starcie pojawiły się samochody rajdowe lat 60,70 czy 80. Kibicie zgromadzeni na karowej mogli również podziwiać replikę Syreny Sport.

O triumf w rajdzie od początku rajdu walczyło paru kierowców. Pierwszy OS z minimalną przewagą nad Wojciechem Chuchałą wynoszącą poniżej 1s zapisała na swoje konto Michał Sołowow. Trzeci na mecie tego odcinka-Tomasz Kuchar stracił 1,5s. Pechowo rywalizację rozpoczął Kajetan Kajetanowicz, który już na pierwszym odcinku specjalnym musiał wycofać się z powodu awarii skrzyni biegów.

Najszybciej metę drugiego OSu przekroczył Tomasz Kuchar i wobec słabej postawy Chuchały awansował na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie Michał Sołowow odnotował małą, bo liczącą jedynie 0,28 S stratę i utrzymał pozycje lidera. Po krótkim serwisie, zawodnicy przystąpili do ostatniego OSu przed kryterium n ul. Karowej. Wygranym tego odcinka została Michał Kościuszko jadący Focusem WRC. Dotychczasowy lider Rajdu- Michał Sołowow otrzymał 5 sekundową karę za potrącenie beczki, co spowodowało przejęcie pozycji lidera przez Tomka Kuchara, który na tym OSie zanotował drugi czas.

Przed ostatnim OSem, szanse na wygraną miało już tylko dwóch kierowców. Michał Sołowow oraz Tomasz Kuchar, którego przewaga przed karową, wynosiła jedynie 3,5s. Królem karowej został tegoroczny mistrz Polski- Kajetan Kajetanowicz, który wystartował w dobrze sobie znanej Subaru Imprezie R4, a wygranym całego rajdu okazał się po raz 6 -Tomasz Kuchar.Klasyfikacja generalna

1.Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Subaru Impreza
2. Michał Sołowow / Maciej Baran Ford Fiesta WRC +3,48
3. Michał Kościuszko / Maciej Szczepaniak Ford Focus WRC +13,99
4. Wojciech Chuchała / Kamil Heller Subaru Impreza +14,90
 
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane