/  / To podoba się Szwajcarom

To podoba się Szwajcarom

null
© Peugeot
nullnull

W wielu krajach Europy organizowane są cyklicznie konkursy o prestiżową nagrodę dla najlepszego samochodu roku. Swój plebiscyt tego typu ma na przykład bogata Szwajcaria.

W konkursie o nagrodę dla samochodu roku 2014 w Szwajcarii według 14-osobowego jury dziennikarzy pierwsze miejsce przypadło w udziale Peugeot 308 nowej generacji. Produkt francuskiego producenta wyprzedził kolejno takich rywali jak BMW i3 oraz Tesla Model S.

Do konkursu o tytuł samochodu roku 2014 w Szwajcarii zgłoszono w sumie 37 nowości motoryzacyjnych. W przypadku zwycięskiego Peugeot 308 podkreśla się takie atuty jak przede wszystkim optymalne rozwiązania aerodynamiczne oraz właściwości jezdne auta.

Na faworytów mogła też wskazać w Szwajcarii szeroka publiczność. W sumie na swoich ulubieńców głosowało prawie 70 000 osób. Pierwsza trójka to kolejno BMW Serii 4 coupe, Skoda Octavia oraz BMW X5.

W pozostałych kategoriach konkursu o tytuł samochodu roku 2014 w Szwajcarii wyróżniono następujące modele:
- Tesla Model S (najlepsza stylistyka)
- BMW i3 (nagroda w dziedzinie ekologii)

Na koniec dodajmy to, że Peugeot, Tesla oraz BMW i3 są wśród siedmiu finalistów, którzy rywalizować będą o jakże prestiżową nagrodę Car of the Year 2014 w Europie (patrz TUTAJ).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane