/  / To na razie tylko koncept, ale...

To na razie tylko koncept, ale...

null
© Kia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kia Telluride – tak nazywa się najnowszy samochód koncepcyjny typu SUV, jaki koreańska marka zaprezentowała światu z okazji rozpoczęcia salonu motoryzacyjnego NAIAS 2016 w Detroit.

Telluride powstało jako koncepcja luksusowego SUV-a dla maksymalnie siedmiu pasażerów. Ten mierzący 5001 mm długości samochód bazuje na zmodyfikowanej płycie podłogowej z Sorento.

Przy projekcie Kia Telluride zastosowano m.in. rozwiązanie Swipe Command. To cienka, reagująca na dotyk interaktywna opaska umieszczona na środkowej konsoli przed siedzeniami drugiego rzędu, umożliwiająca pasażerom przegląd i selekcję żądanych zasobów multimedialnych za prostym przesunięciem dłoni. Wybrane medium odtwarzane jest poprzez siedmiogłośnikowy system Harman-Kardon klasy premium albo bezprzewodowe słuchawki, ładowane w doku konsoli środkowej, gdzie znajduje się również indukcyjna ładowarka telefonu komórkowego.

Po raz pierwszy w historii marki Kia elementy tablicy rozdzielczej, boczków drzwi oraz koła kierownicy wykonano w Telluride techniką druku 3D.Nic nie jest przesądzone
Chociaż w chwili obecnej nie ma konkretnych planów podjęcia produkcji Telluride, to jednak historia marki Kia notuje co najmniej kilka przykładów wersji produkcyjnych o bliskim podobieństwie do prototypowego oryginału. Dlatego też duży SUV marki Kia wcale nie musi pozostać jedynie wytworem fantazji...
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane