/  / To może być lepsze od nowego Audi A4

To może być lepsze od nowego Audi A4

null
© Audi
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mowa oczywiście o nowiutkim Audi S4, które obok "zwykłego" A4 prezentuje swoje uroki podczas wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek w roku 2016.

Nowe Audi S4 napędza turbodoładowana jednostka V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która zapewnia moc 354 koni oraz maksymalny moment obrotowy rzędu 500 Nm, dostępny w przedziale od 1300 do 4500 obr./min. Kierowca może liczyć na sprint do setki w 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna – ograniczona elektronicznie – to 250 km/h.

Według oficjalnych danych fabrycznych, ważące 1630 kg Audi S4 sedan zużywa średnio poniżej 7,4 litra benzyny na 100 km (według NEDC). Do zmiany biegów służy ośmiostopniowa skrzynia automatyczna Tiptronic.

W porównaniu ze "zwykłym" Audi A4 podwozie jest zawieszone bliżej ziemi o 23 mm. Do tego dochodzi jeszcze m.in. oferowany standardowo stały napęd na cztery koła quattro, który w normalnych warunkach drogowych więcej siły napędowej przekazuje na oś tylną.To jeszcze nie koniec
W kabinie Audi S4 wygodnie pomieści się pięć osób. W przypadku sedana do dyspozycji w bagażniku mamy 480 litrów, natomiast u kombi – od 505 do 1510 litrów. Kierowca zajmuje miejsce w sportowym fotelu, który ma regulowane boki, zintegrowane zagłówki oraz pneumatyczną funkcję masażu. Jak przystało na model z serii S, we wnętrzu dominuje czarna kolorystyka.

Nowe Audi S4 to póki co topowy model w gamie "czwórki". Ale nie na długo. Według wiarygodnych źródeł, w najbliższej przyszłości marka z Ingolstadt wprowadzić ma jeszcze nowe Audi RS4.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane