/  / To będzie najszybsza Astra w historii

To będzie najszybsza Astra w historii

OPEL|
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Niemcy umiejętnie budują nastrój oczekiwania przed genewską premierą modelu Opel Astra OPC Extreme. Jeśli reakcja szerokiej publiczności na auto będzie tak pozytywna, jak spodziewa się koncern, wówczas planuje się przygotowanie produkcji krótkoseryjnej.

Opel Astra OPC Extreme jest bezpośrednim następcą wyścigowej Astry OPC Cup z wyścigu Nurburgring Endurance Championship (VLN), jednak może legalnie jeździć po drogach publicznych. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów z włókna węglowego pozwoliło na zmniejszenie ciężaru pojazdu o około 100 kilogramów w porównaniu z 280-konną Astrą OPC, wprowadzoną na rynek w roku 2012.

Opel zapowiada, że integrowana rama bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapewniają wyposażenie takie jak w samochodach wyścigowych. Kierowca ma przyjemność trzymania wzmocnionej włóknem węglowym, zamszowej kierownicy, ozdobionej drobnymi żółtymi szwami.

Kolorystyka wnętrza Astry OPC Extreme jest zgodna z podstawowym wzorem Opel Motorsport, co potwierdza na przykład ekskluzywny projekt logo oraz barwa lakieru na progach bocznych i przednim spojlerze.

Pod maską nowej Astry OPC Extreme drzemie wykonany w całości z aluminium silnik 2.0 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa i zmiennymi fazami rozrządu. Czterocylindrowa jednostka benzynowa zapewnia moc maksymalną powyżej 300 KM, współpracując ze skrzynią manualną o sześciu przełożeniach. Moc jest przenoszona na nawierzchnię dzięki mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu.

Nowości wystawy Genewa 2014

Wyjątkowo wydajne 19-calowe opony 245/35, specjalnie opracowane dla modelu Astra OPC Extreme, zapewniają prawie tak dobrą przyczepność jak w samochodzie wyścigowym. Ponadto, podwozie (sprężyna/amortyzator) jest także regulowane jak w prawdziwych samochodach wyścigowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane